بازار كولر گازی تحت تاثیر نرخ ارز

بازارچه های مرزی جور تولید و واردات را می كشند!

بازارچه های مرزی جور تولید و واردات را می كشند! نت واش: رئیس اتحادیه تولیدكنندگان و تعمیركاران صنایع برودتی با اشاره به اینكه محصولات عرضه شده در بازارهای مرزی سهم قابل توجهی از تقاضای بازار را پوشش می دهند، اظهار داشت: عدم ثبات نرخ ارز تاثیرگذاری قابل توجهی بر پروسه تولید و واردات دارد.


علی جمالی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با بازار صنایع برودتی به خصوص وسایل سرمایشی، اظهار داشت: در ماه های اخیر به واسطه رشد قیمت مواد اولیه و محصولات نهایی، عرضه و تأمین كالا بوسیله محصولات عرضه شده در مرزها افزایش قابل توجهی به خود گرفته است.
رئیس اتحادیه تولیدكنندگان و تعمیركاران صنایع برودتی اشاره كرد: محصولات این بازار در زمینه تأمین مواد اولیه، تولید و واردات با نرخ ارز قیمت گذاری می شود كه در این زمینه تأثیر نرخ ارز بازار آزاد بسیار مشهود است و شرایط را به سمتی برده كه عملاً نرخ ارز بازار آزاد در قیمت گذاری محصولات برودتی سهم قابل توجهی را ایفا می كند.
وی اظهار نمود: به سبب نوسانات قیمتی و نبود آینده روشن بیشتر تولیدكنندگان آنچنان تمایلی به خرید مواد اولیه برای مدت زمان طولانی ندارند.
جمالی با بیان این كه تعیین و تأمین ارز واردات بسیار مهم می باشد، افزود: واردات مواد اولیه و قطعات به كشور انجام می شود اما به سبب آنكه تأمین ارز به نرخ ثابت و مشخصی وجود ندارد در بعضی موارد واردكنندگان و تولیدكنندگان از سفارش گذاری منصرف می شوند و بنظر می رسد در این رابطه دولت باید محل مشخصی را برای تأمین ارز واردات تولیدمحور، در نظر بگیرد.
رئیس اتحادیه تولیدكنندگان و تعمیركاران صنایع برودتی اظهار نمود: قیمت محصولات شركتی در یك سال اخیر رشد سه برابری و محصولات عرضه شده در مرزها خصوصاً مرز بانه رشد دو برابری را تجربه كرده است.
منبع:

1398/02/20
22:16:29
5.0 / 5
4208
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , محصولات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است