این كنجدهای جادویی!

این كنجدهای جادویی! نت واش: نانوایی هایی كه از افزایش نیافتن قیمت نان ناراضی هستند، نه تنها در سال های اخیر وزن چانه خمیر نان شان كوچك و كوچك تر شده بلكه قیمت نان را به بهانه های مختلف و با نهایتاً چند گرم كنجد به دو برابر افزایش داده اند و روی هر نان ۲۰۰ درصد سود نسبت به نرخ مصوب برای خودشان در نظر گرفته اند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، قیمت هر عدد بربری برمبنای آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار باید ۶۵۰ تومان باشد اما كمتر نانوایی را می توان یافت كه این نرخ قانونی را رعایت كند. البته در سال های اخیر نه تنها قیمت نان از نرخ مصوب مذكور به ۲، ۰۰۰ تومان رسیده بلكه در كنار این افزایش قیمت ۲۰۰ درصدی، شاهد بهانه هایی برای این گران فروشی آشكار هستیم.
قبل از این نانوایی ها نان بربری ساده را ۱، ۰۰۰ تومان و كنجدی را ۱، ۵۰۰ تومان می فروختند كه هر دو بیشتر از قیمت مصوب بود. امسال باز مجدداً قیمت ها به صورت غیرقانونی افزایش یافت؛ به شكلی كه الان قیمت هر عدد بربری ساده ۱، ۰۰۰ تومان و كنجدی ۲، ۰۰۰ تومان شده است.
در این رابطه بعضی از نانوایی های بربری افزایش قیمت چند برابری كنجد را بهانه گران فروشی اعلام می كنند؛ حال آنكه حتی اگر بگفته خودشان قیمت این محصول به كیلویی ۲۸ هزار تومان هم رسیده باشد و شاطران برای هر نان بربری حدود دو گرم كنجد مصرف كنند، به هزینه هر قرص بربری كنجدی حدود ۵۰ تومان اضافه می شود نه ۱۰۰۰ تومان!.
با فرض اینكه هر كیلو كنجد ۲۸ هزار تومانی برای ۵۰۰ عدد نان بربری استفاده شود، به ازای آن نانوایی ها حدود ۵۰۰ هزار تومان سود می كنند!
حال با این وصف می توان اظهار داشت كه این كنجدهای جادویی، درآمدهای خوبی برای نانوایی های عمدتاً متخلف به وجود آورده كه هیچ یك از مسئولان دستگاه های نظارتی متولی باز تابحال پاسخی در این رابطه نداده اند كه چرا نانوایی ها به حال خودشان رها شده اند و كسی با آنها كاری ندارد.
این وضعیت در حالی است كه اخیراً باز بیژن نوروزمقدم - رئیس اتحادیه نانوایان سنتی - اصرار كرد هرگونه عرضه نان به نرخ هایی بالاتر از قیمت های تعیین شده از طرف ستاد تنظیم بازار تخلف بوده و برخلاف قانون است.1398/02/11
14:00:13
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: بازار , دستگاه , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است