بسته های مواد غذایی كوچك شد!

بسته های مواد غذایی كوچك شد! نت واش: رییس كانون صنایع غذایی ایران ضمن عرضه توضیح در مورد گرانفروشی یا كم فروشی مواد غذایی و نحوه ارجاع شكایات مردمی در این خصوص تصریح كرد كه به هیچ وجه از گران فروشی و كم فروشی فعالان واحدهای تولیدی مواد غذایی گذشت نمی نماییم. اما برخی تولیدكنندگان با عنایت به كاهش قدرت خرید ضمن ثابت نگه داشتن قیمت، مواد غذایی را در وزن كمتر و بسته های كوچك عرضه می كنند كه گرانفروشی یا كم فروشی نیست.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، همزمان با شروع سال 1397 شاهد موجی از گرانی در بخش های مختلف اقتصادی كشور هستیم كه حوزه غذا و صنایع غذایی هم از این قضیه مستثنی نیست و با عنایت به اهمیت بخش مذكور در زمینه ی معیشت مردم گاها اعتراضات و شكایات مختلفی در مورد گرانفروشی و یا كم فروشی واحدهای تولید كننده مواد غذایی عرضه می گردد. برخی گزارش ها حاكی از این است كه وزن برخی محصولات غذایی كاهش یافته است و این مساله به منزله كم فروشی تلقی شده است.

محمدرضا مرتضوی -رییس كانون صنایع غذایی ایران - در گفت وگو با ایسنا و در ارتباط با مسائل مختلفی كه در مورد گرانفروشی یا كم فروشی بعضی از محصولات غذایی صورت می گیرد، اظهار نمود: در ابتدای امر باید به مقوله افزایش قیمت ها كه ناشی از وضعیت اقتصادی پیش آمده است توجه داشته باشیم. بعد از آن باید بدانیم كه در زمان افزایش قیمت ها دو اقدام جهت هماهنگی با قدرت خرید مردم وجود دارد.

وی افزود: اقدام اول تولید بسته های كوچك غذایی در زمان افزایش قیمت ها و كم شدن قدرت خرید مردم است بنابراین تولیدكنندگان با كوچك تر كردن بسته های غذایی قیمت را ثابت نگه می دارند، اما مكلف هستند وزن واقعی محصولات را روی آن درج كنند و باید بدانیم این اقدام تخلف نیست و در جهت افزایش قیمت ها و هماهنگی با قدرت خرید مردم است. اقدام دوم هم بزرگ تر كردن بسته های غذایی است كه بنده به شخصه با این روش موافق هستم، چون كه در نهایت هزینه های بسته بندی را برای مشتری می كاهد و برای مصرف كنندگان به صرفه تر است.

رییس كانون صنایع غذایی ایران در ادامه با تاكید بر این كه اگر تولید كننده ای وزن واقعی محصول را روی آن درج نكند در خوداظهاری خدعه كرده است، اظهار نمود: این مورد تخلفی بزرگ است و به هیچ وجه نباید كیفیت محصول كاهش پیدا كند و یا وزن آن بدون اطلاع به مشتری حذف شود.

مرتضوی افزود: به هیچ وجه نسبت به كم فروشی و گرانفروشی در حوزه مواد غذایی گذشت نمی نماییم و تا رفع مشكل و برخورد قضایی اقدام خواهیم كرد.

وی اظهار نمود: مردم می توانند در صورت مشاهده هرگونه كم فروشی یا گرانفروشی در بخش غذا آن را به شماره تماس 88888361-2 كه شماره مستقیم رییس كانون صنایع غذایی اطلاع دهند و بنده به شخصه با عنایت به اهمیت مساله نسبت به آن اقدام خواهم كرد و تا احقاق حقوق مردم كوتاه نخواهیم آمد.

رییس كانون صنایع غذایی ایران در ادامه با اشاره به این كه اگر قیمت محصول روی بسته بندی درج شود با عنایت به افزایش قیمت ها گرانفروشی یا كم فروشی صورت نگرفته است، افزود: بعضی از تولید كنندگان معتقدند با عنایت به كاهش قدرت خرید مردم بهتر است از بسته های كوچك غذایی بهره برده و با ثابت نگه داشتن قیمت، وزن آن را كم می كنند.
1397/07/02
16:12:10
5.0 / 5
5196
تگهای خبر: تولید , فروش , كیفیت , محصولات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است