هوای اصفهان قابل قبول است

هوای اصفهان قابل قبول است به گزارش نت واش، شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز جمعه بیست و چهارم شهریور با میانگین ۸۷ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.به گزارش نت واش به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر مبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز جمعه بیست و چهارم شهریور ماه با میانگین ۸۷ وضعیت قابل قبول را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۹۵، پارک زمزم با ۶۹، بزرگراه خرازی با ۸۱، دانشگاه صنعتی با ۸۸، رودکی با ۶۳، رهنان با ۹۴، سپاهان شهر با ۷۰، خیابان فرشادی با ۶۸ و خیابان فیض و ولدان با ۷۳ و بولوار کاوه و خیابان میرزا طاهر با ۸۴ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.
شاخص هوای اصفهان، امروز در ایستگاه بزرگراه خرازی با ۱۵۵، رهنان ۱۶۷ و خیابان میرزا طاهر با ۱۵۲ AQI وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.
همچنین شاخص هوای اصفهان در ایستگاه میدان انقلاب با ۱۰۱ و کردآباد با ۱۰۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه زینبیه با ۱۶۳ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان قرار دارد.
امروز شاخص هوای سجزی با ۶۲، شاهین شهر با ۶۳ و مبارکه با ۷۶ AQI در وضعیت قابل قبول و در قهجاورستان با ۱۰۲ ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهر های مجاور اصفهان همچون خمینی شهر، زرین شهر، نجف آباد، منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل منوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1402/06/26
09:10:55
5.0 / 5
296
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است