بازار سکه و طلا در تعادل

بازار سکه و طلا در تعادل به گزارش نت واش، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران نوسان جزئی در بازار امروز سکه و طلا را طبیعی خواند و ضمن تاکید بر این که طی روزهای باقی مانده تا آخر سال هم نوسان خاصی در بازار نخواهیم داشت و در حد همان دو تا پنج درصد کاهشی و یا افزایشی خواهد بود، اعلام نمود که میزان تقاضا در بازار همچنان روال عادی دارد.


نادر بذرافشان در گفتگو با ایسنا، از آرامش بازار سکه و طلا اطلاع داد و اظهار نمود: به دنبال نوسان نرخ ارز در بازار و همینطور افزایش ۱۱ دلاری قیمت طلا در بازارهای جهانی، بازار سکه و طلای داخلی هم با نوسان جزئی همراه شد که طبیعی هم بود.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: نوسان در بازار ارز و افزایش ۱۱ دلاری اونس جهانی طلا، بازار سکه و طلا هم تحت تأثیر قرار داد. همانطور که پیشتر هم اشاره شده بود، نوسان دو تا پنج درصدی تا آخر سال، طبیعی است؛ اما بازار به ثبات نسبی خوبی رسیده است. تقاضا در بازار همچنان روال عادی خویش را طی می کند، هیچ التهابی در بازار وجود ندارد و ثبات قیمتها بر بازار حاکم است.
وی ادامه داد: طی روزهای پایانی سال هم پیشبینی می شود که درصورتیکه اتفاق خاصی در بازارهای جهانی رخ ندهد و روال مدیریتی بانک مرکزی بر بازار و نرخ ارز تداوم داشته باشد، نوسان ها همچنان در همین حد (دو تا پنج درصد) خواهد بود که طبیعی است؛ ازاین رو مردم نگران کاهش یا افزایش قابل توجه نباشند و می توانند مبادلات خویش را در ارتباط با سکه و مصنوعات طلا به سادگی انجام دهند.
بذرافشان اعلام نمود: بر مبنای معاملات امروز (دوشنبه)، هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۲۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، هر قطعه سکه تمام طرح قدیم ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه های گرمی پنج میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت داشته و دادوستد شده اند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: امروز هر مثقال طلا ۱۷ عیار ۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان و هر گرم طلا دو میلیون و ۱۳۳ هزار تومان قیمت داشته است. آخرین نرخ ثبت شده از اونس طلا هم ۱۸۹۱ دلار است.
منبع:

1401/12/23
08:37:28
5.0 / 5
205
تگهای خبر: بازار
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است