كارشناس هواشناسی اصفهان:

بارش های رگباری دوشنبه اصفهان را فرا می گیرد

بارش های رگباری دوشنبه اصفهان را فرا می گیرد نت واش: کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان از فعالیت سامانه بارشی جدید در مناطقی از استان طی روز دوشنبه 22 اسفند خبرداد.لیلا امینی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به این که طی ۲۴ ساعت آینده جوی در بیشتر مناطق استان حاکم است، گفت: از شامگاه روز یکشنبه سامانه ناپایداری وارد استان می شود که افزایش ابر، وزش باد به نسبت شدید تا شدید و بارش های رگباری را در نیمه غرب اصفهان انتظار داریم.
وی با اعلان اینکه بارش های رگباری به تدریج مناطقی از استان را فرا می گیرد، اشاره کرد: شدت فعالیت این سامانه در نواحی غرب و جنوب استان پیش بینی می شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان با اشاره به این که روز دوشنبه بارش رگبار پراکنده در کلان شهر اصفهان را انتظار داریم، افزود: بارش های این سامانه در نیمه غرب استان به نسبت خوب خواهد بود و در سایر مناطق رگبار بهاری را خواهیم داشت.
امینی اضافه کرد: ناپایداری ها بصورت افزایش ابر، رگبار توأم با رعد وبرق، در مناطق مستعد بارش تگرگ و نواحی کوهستانی رگبار برف پیش بینی می شود.
وی به بارندگی های شبانه روز گذشته در بعضی مناطق استان اشاره نمود و اظهار داشت: بیشترین میانگین بارشی از سمیرم با ۱۵.۲ میلیمتر، پادنای علیا با ۱۴ میلیمتر و دهاقان با هفت میلیمتر بوده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به این که دمای هوای استان بین یک تا ۲ درجه طی ۲۴ ساعت آینده افزایش دارد، افزود: بیشینه دمای هوای کلانشهر اصفهان در گرم ترین ساعات امروز به ۱۸ درجه سلسیوس بالای صفر و کمینه آن بامدادان فردا به پنج درجه سلسیوس می رسد.
امینی افزود: بوئین میاندشت با دمای یک درجه سلسیوس زیر صفر و خور و بیابانک با دمای ۲۶ درجه سلسیوس بالای صفر به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان پیش بینی می شود.

1401/12/21
11:04:48
5.0 / 5
186
تگهای خبر: برق , هوا
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است