در اجلاس سران گروه ۲۰ مطرح شد

حمایت روسیه از تمدید قرارداد غلات

حمایت روسیه از تمدید قرارداد غلات به گزارش نت واش، آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه به کانال خبری دولتی RT روسیه اظهار داشت: روسیه در نشست این هفته گروه ۲۰ در بالی به نفع تمدید قرارداد غلات دریای سیاه صحبت کرد تا آن زمان که غلات بیشتر به کشورهایی که بیشترین نیاز را دارند، ارسال شود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، قراردادی که به اکراین اجازه می دهد غلات را از راه دریای سیاه بدون مانع از عملیات نظامی روسیه در اکراین صادر کند، در ۱۹ نوامبر لغو می شود مگر این که مخالفتی وجود داشته باشد. مسکو اعلام نمود که توافقش به مقرراتی بستگی دارد که تضمین می نماید می تواند غلات و کود خویش را علیرغم موانع بوجود آمده توسط تحریم های غرب صادر کند.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در این اجلاس اظهار داشت: ما طرفدار تداوم توافق غلات هستیم اما طرفدار این هستیم که غلات عرضه شده در دریای سیاه به کشورهایی برسد که به غلات نیاز دارند.
سیلوانوف در این مصاحبه اظهار داشت: ازاین رو ما به نفع ادامه این معامله تحت کنترل مقاصد عرضه غلات صحبت کردیم تا این غلات به کشورهایی برود که واقعاً نیازمند هستند.
طبق گزارش رویترز، اکراین قبلاً برنامه ای برای صادرات غلات بیشتر به کشورهای فقیر تنظیم کرده است. بر مبنای پیشنهادات عرضه شده توسط ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اکراین در روز سه شنبه، کی یف می خواهد تا پایان بهار آینده حداقل پنج میلیون نفر دیگر را که با کمبود شدید موادغذایی مواجهند، تغذیه کند.
منبع:

1401/08/26
12:30:27
5.0 / 5
210
تگهای خبر: دولت , صادرات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است