قیمت کاهوی ایرانی در آمریکا گران شد!

قیمت کاهوی ایرانی در آمریکا گران شد! نت واش: هزینه تهیه یک ناهار قابل قبول در یک غذاخوری آمریکایی حدودا 13 درصد در یک سال بالا رفته است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، یک لیست غذاخوری آمریکایی برای ردیابی تأثیر تورم بر انتخاب منو بوجود آمد. بااینکه صاحبان رستوران ها لزوماً تمام هزینه های فزاینده را به مشتریان خود منتقل نمی کنند اما این بررسی می تواند نتایجی درباره ی هزینه های جمع آوری یک وعده غذایی اولیه ارائه می دهد.
قیمت کاهو و نان به ترتیب ۳۳ و ۲۰ درصد در سال قبل بالا رفته است که برمبنای داده های قیمت مصرف کننده منتشرشده ماهانه توسط اداره آمار کار ایالات متحده است. البته این دفعه احیانا بیشتر بر دوش صاحبان رستوران هاست که نگران هستند با افزایش نرخها مشتریان خودرا از دست بدهند.
هزینه های غذا در ایالات متحده نسبت به سال قبل ۱۱.۴ درصد بالا رفته است که بیشترین میزان از سال ۱۹۷۹ است و عامل اصلی نرخ تورم ۸.۳ درصدی این کشور است.
کاهوی ایرانی بیشترین جهش سالانه را در شاخص ناهار داشته است که احیانا به سبب کاهش کاشت توسط کشاورزان آمریکایی است.
طبق گزارش بلومبرگ، مایکل هالن، تحلیلگر اظهار داشت: مصرف کنندگان کم درآمد خرید رستوران های خودرا به میزان قابل توجهی در نیمه اول کاهش دادنداما برخی گزارش کردند که در سه ماهه دوم هزینه های بیشتری را توسط مشتریان با درآمد بالاتر گزارش کردند.
منبع:

1401/07/05
13:59:57
5.0 / 5
178
تگهای خبر: مشتری
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است