آخرین خبر از یوز تلف شده؛

دیده شدن ۲ یوز توران در محل تصادف

دیده شدن ۲ یوز توران در محل تصادف به گزارش نت واش دو یوز در محل تصادف یوز ماده دیده شدند و برای پیشگیری از تصادف دیگر، محیط بان و نیروهای محلی در منطقه حضور دارند.به گزارش نت واش به نقل از مهر، پانزدهم مرداد ماه سالجاری یک یوز ماده در ۱۵ کیلومتری خارج از منطقه حفاظت شده توران (مناطق آزاد میامی) حد فاصل سه راهی زیدر تا کاروانسرای میاندشت بر اثر برخورد با خودرو های عبوری از بین رفت، با عنایت به نابالغ بودن یوز ماده احتمال حضور یوز مادر در آن حوالی می رفت بنابراین اکیپی تشکیل و برای پیشگیری از تکرار فاجعه در محل تصادف مستقر شدند.
برای این که یوز مادر به سطح جاده باز نگردد همان شب با چهار خودرو در منطقه ایجاد روشنایی شد لیکن نگرانی از تصادف باردیگر بر اثر حضور یوز سبب شد تا محیط بان ها در منطقه حضور داشته باشند و در این امر نیروهای مردمی و محلی هم همکاری و همراهی داشتند.
پس از شب وقوع تصادف با دوربین کشی محیط بان ها دو یوز پلنگ در محل تصادف یوز ماده یعنی جاده میامی - سبزوار دیده شدند، بنابراین محیط بان ها احتمال می دهند که خانواده یوز تلف شده به دنبال وی می گردند.
مأموریت تا وقتی که نیروها از ترک محل توسط یوز مادر اطمینان حاصل نکردند کماکان ادامه دارد، همینطور با عنایت به این که ماده یوز در طول روز به محل حادثه نمی آید و شب به آنجا نزدیک خواهد شد بنابراین بیشترین نگرانی در مورد ترددها امشب و فردا شب در جاده مشهد به تهران وجود دارد.
این روزها شاهد حجم زیاد بازگشت زائرین از مشهد به تهران هستیم و پایش های نظارتی کماکان با قدرت ادامه دارد، طبق اظهارات معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان محیط زیست با استان خراسان شمالی هم هماهنگی لازم صورت گرفته تا در صورت نیاز برای پایش بیشتر محیط بان ها عازم منطقه شود.

قابل ذکر است با عنایت به حجم گسترده خودرو های زائرین از مشهد به سمت تهران و ضرورت کنترل و رعایت سرعت مطمئنه در این منطقه برای محافظت از یوزپلنگ آسیایی، از پلیس راهور تقاضا شده تا تیم های نظارتی خویش را در این جاده بخصوص در حد فاصل میامی تا کاهک و عباس آباد مستقر کند.


منبع:

1401/05/19
11:54:31
5.0 / 5
223
تگهای خبر: آب , خودرو , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است