نقش دلار در صادرات و کاهش تولید آمریکا

نقش دلار در صادرات و کاهش تولید آمریکا به گزارش نت واش تولیدات کارخانه های ایالات متحده در آوریل بیش از اندازه انتظار افزایش پیدا کرد.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، تولید در کارخانه های ایالات متحده در ماه آوریل با افزایش تقاضای قوی برای وسایل نقلیه و سایر کالاها، بیش از اندازه انتظار افزوده شد که می تواند به فعالیتهای تولیدی کمک نماید.
فدرال رزرو اعلام نمود که تولید در ماه گذشته بعد از افزایش مشابه در ماه مارس، ۰.۸ درصد افزایش پیدا کرد. اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیشبینی کرده بودند که تولید کارخانه ها ۰.۴ درصد افزایش یابد اما تولید، ۵.۸ درصد نسبت به آوریل ۲۰۲۱ افزوده شد.
تولید که ۱۲ درصد از اقتصاد ایالات متحده را به خود مختص کرده است، به علت تهاجم روسیه به اوکراین و سیاست سختگیرانه کووید-۱۹ چین، با چالش های ناشی از تنگناهای زنجیره تأمین مجدد مواجه می باشد. نظرسنجی فدرال رزرو نیویورک نشان داد که فعالیت کارخانه ها در ایالت نیویورک در ماه می برای سومین بار امسال کاهش پیدا کرد.
دلار که از زمان شروع افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه مارس حداقل ۲.۷ درصد در مقابل ارزهای شرکای اصلی تجاری ایالات متحده افزایش پیدا کرده است، می تواند به تقاضا برای صادرات صدمه برساند و تولید را کم کند.
تولید در کارخانه های خودروسازی در ماه گذشته بعد از شتاب ۸.۳ درصدی در ماه مارس، ۳.۹ درصد افزایش پیدا کرد. بیشتر صنایع کالاهای بادوام افزایش داشته اند و فقط محصولات معدنی غیرفلزی، تجهیزات الکتریکی، لوازم و قطعات، مبلمان و محصولات مرتبط، با زیان ثبت شده اند. افزایش تولیدات تولیدی در آوریل همراه با افزایش ۱.۶ درصدی در معادن برای افزایش ۱.۱ درصدی تولید صنعتی و به دنبال رشد ۰.۹ درصدی در ماه مارس بود.
تولید در معادن به علت افزایش قیمت نفت خام که قیمت بنزین را به بالاترین حد خود رسانده است، افزایش پیدا کرده است. تولید آب و برق بعد از افت ۰.۳ درصدی در ماه مارس، ۲.۴ درصد افزوده شد.
استفاده از ظرفیت کلی برای بخش تولید در ماه گذشته از ۷۸.۲ درصد در ماه مارس به ۷۹ درصد افزوده شد که ۰.۵ واحد درصد کمتر از میانگین سالهای ۱۹۷۲ تا۲۰۲۱ است.1401/02/28
22:41:58
5.0 / 5
189
تگهای خبر: آب , برق , تجاری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است