استاندار مركزی:

هپکو نماد ناکارآمدی در خصوصی سازی

هپکو نماد ناکارآمدی در خصوصی سازی به گزارش نت واش مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: مدیریت و حاکمیت وظیفه تامین چند مولفه همچون عدالت، رفاه و امنیت را بر عهده دارد، بر این اساس دیوان سالاری استان مرکزی را به نفع عدالت و امنیت و رفاه مردم استان می شکنیم.


فرزاد مخلص الائمه روز شنبه ۶ آذر در جلسه هیئت رئیسه فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی با تشکل های کارگری و کارفرمایی استان مرکزی اظهار نمود: مباحث کارگری استان مرکزی بعنوان یک استانی که قطب صنعتی کشور است و در دیگر حوزه ها نیز ظرفیت هایی دارد، تنها مربوط به اراک نیست و کل استان را در بر میگیرد، در بعضی شهرهای استان کمبود نیروی کار داریم، همه مسائل اراک نیز محدود به حدفاصل دروازه تهران تا سه راهی خمین و همه مسائل کارگری نیز محدود به آذرآب و هپکو نیست گرچه هپکو نماد ناکارآمدی در خصوصی سازی است و مسائل آن باید بطور جدی دنبال شود.
وی اضافه کرد: صنعت استان و صنایع بزرگی که نماد صنعت استان شده اند، شرایط خاص خودرا دارند و مسائل آنها باید بصورت ویژه دنبال شود. مشکلات اقتصادی در کشور و در استان بموقع تصمیم گیری نمی گردد پس انباشت مشکلات صورت می گیرد و بعدا در شرایطی قرار می گیریم که دیگر امکان حل یکپارچه مشکلات مهیا نخواهد شد و کشور در زمینه تحریم داخلی به این شرایط امروز می رسد.
استاندار مرکزی اشاره کرد: اگر خصوصی سازی در کشور گرفتار فساد شده و کار به جایی رسیده که بخش زیادی از بدنه مدیریت کشور از این پروسه ناامید و پشیمان شده اند، راهکار هایی داشته و دارد و هنوز هم می توان با راهکارهایی این مشکلات را رفع کرد، مجلس می تواند با یک ماده واحده عرصه و زمین را از خصوصی سازی خارج کند. در زمینه کارت
بازرگانی نیز مفاسدی که اقتصاد کشور را گرفته عمدتاً با یک نیم خط تصمیم گیری در زمینه قانونگذاری و مقررات گذاری در دولت قابل حل است.
مخلص الائمه خطاب به سازمان ها و شرکت های دولتی وابسته به دولت بیان کرد: امیدواریم زنگ اختتام ریخت و پاش در شرکت هایی که حقوق معوق دارند زده شود که البته این زنگ در روز معارفه بنده نیز اعلام گردید و با قدرت نیز این مهم را پیگیری خواهیم کرد، اجازه نمی دهیم شرکت های درگیر با چنین مشکلی، ریخت و پاش کنند که این مهم در استانداری نیز در حال انجام می باشد.
وی افزود: هرآنچه در استان مرکزی قابلیت تولید دارد، اگر در کشور وارد شود حتما با قدرت و با بهره گیری از ابزار قانون و ابزار موجود در ماده ۲۳ قانون پشتیبانی از کالای ایرانی آنرا پیگیری خواهیم کرد و معطل مدعی العموم هم نخواهیم ماند. درباب هپکو نیز این اقدام را انجام دادیم، بیش از ۲۲ سال است که بنده با هپکو در ارتباط هستم، هپکو آماده حرکت است و تنها نیازمند اصلاح مدیریتی و سهامداری و برخورد با رانت خواران فاسد است.
استاندار مرکزی اشاره کرد: تاسیس شرکت هایی در ابعاد ۴ یا ۵ هزار نفر در اقتصاد ایران منتفی است و چنین شرکت هایی ساخته نخواهد شد، حالا شرکت هایی هستند که همانند ماشین سازی ۴ هزار نفر نیرو داشته اند که الان نیروهای آنها به جهت مشکلاتی همچون مشکلات بانکی و تحریم و... به کمتر از ۲ هزار نفر رسیده است.
مخلص الائمه بیان کرد: رفع مشکلات بنگاه های اقتصادی و کارگری در استان راهکار اقتصادی و مدیریتی دارد و راهکار امنیتی و سیاسی نیاز ندارند، تا الان نیز در مقابل این که بسیاری از این موارد در شورای تامین رسیدگی شود مقاومت کردیم. مدیریت و حاکمیت وظیفه تامین چند مولفه همچون عدالت، رفاه و امنیت را بر عهده دارد، دیوان سالاری استان مرکزی را به نفع عدالت و امنیت و رفاه مردم استان می شکنیم.
وی اشاره کرد: تولید آند در استان کار درحال پیگیری است تا موانع موجود در این راه همچون مسائل زیست محیطی و احیانا دست های پشت پرده برداشته شود. در زمینه های صنعتی دنبال کردن بازارهای اقتصادی را سفارش می نماییم. به زودی دیپلماسی اقتصادی استان مرکزی را فعال می نماییم و ساختاری نیز تصویب می شود که طی این ساختار زمینه صادرات تولیدات صنعتی استان مهیا شود.
منبع:

1400/09/07
13:44:38
5.0 / 5
254
تگهای خبر: آب , ابزار , بازار , بازرگانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است