طبق اعلام گمرك به نت واش

تائید صادرات نخل به قطر

تائید صادرات نخل به قطر به گزارش نت واش به دنبال حواشی در ارتباط با صادرات نخل از ایران به قطر، گمرک ایران ضمن تائید صادرات صورت گرفته اعلام نمود که این محموله ها برگشت خورده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، در مدت اخیر اخبار متناقضی در مورد صادرات و البته قاچاق درخت نخل به قطر مطرح و گفته شده بود که با عنایت به میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲، این صادرات، صورت گرفته است، گر چه مسؤلان مربوطه به صراحت در رابطه این مورد شفاف سازی نکردند و اما و اگرهایی وجود داشت ولی آمار گمرک ایران نشان داده است که این صادرات انجام شده است.
صادرات ۶۵۰ تنی در ۷ ماه
طبق توضیحاتی که ارونقی - معاون فنی گمرک ایران- به ایسنا اعلام نموده است در هفت ماهه سالجاری، صادرات قطعی نخل و نهال خرما، بیشتر از ۶۵۰ تن بوده که از این میزان، ۶۰۰ تن نخل و مابقی نهال خرما بوده است.
صادرات ۶۰۰ تن در دو ماه گذشته
به گفته وی در فاصله مهر تا آبان سال جاری در گمرک منطقه ویژه اقتصادی بوشهر چهار فقره اظهارنامه صادراتی نخل ثبت شده که در مجموع ۵۸۸ اصله نخل به وزن ۶۰۰ تن به ارزش ۱۳۶.۱ هزار دلار و همگی صادرات به مقصد قطر بوده است.
خروج با مجوز وزارت جهاد
این مقام مسئول در گمرک ایران ضمن اشاره به اینکه در صادرات نخل از گمرک بوشهر، با عنایت به حساسیت کالای اظهاری، پیش از اتمام تشریفات گمرکی مسؤلان وزارت جهاد کشاورزی استان بوشهر از آن بازدید کرده بودند اظهار داشت: این محموله ها بعداز دریافت مجوز لازم همچون قرنطینه نباتی و مجوز سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر و بارگذاری آن در سامانه جامع امور گمرکی صادر گردیده است.
محموله های صادراتی نخل برگشت خورد
اما اعلام ارونقی از این حکایت دارد که نخل های صادراتی از جانب قطر پذیرفته نشده است، وی اظهار داشت که با وجود صادرات صورت گرفته تعداد کل نخل های صادر شده یعنی مجموع ۵۸۸ اصله به قطر، به ایران برگشت خورده است.
معاون فنی گمرک خاطرنشان کرد: پس از برگشت خوردن نخل ها، صاحب کالا بار دیگر نسبت به اظهار این محموله ها از محل اظهار نامه صادرات برگشتی تحت عنوان کالای صادرات برگشتی اقدام و باردیگر مجوزهای لازم همچون قرنطینه سازمان جهاد کشاورزی استان را دریافت کرده و درحال انجام تشریفات برای ورود به کشور است.1400/09/05
21:15:16
5.0 / 5
223
تگهای خبر: آب , صادرات , كشاورزی , گمرك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است