افت ۳ تا ۱۳ درصدی انواع تولیدهای فولادی

افت ۳ تا ۱۳ درصدی انواع تولیدهای فولادی به گزارش نت واش آمار تولید فولادی ها نشان داده است که از آغاز سالجاری تا آخر مهرماه، تمامی فرآورده های فولادی شامل شمش، مقاطع تخت و طویل، محصولات و آهن اسفنجی با افت تولید نسبت به هفت ماهه ابتدایی سال قبل روبرو شده اند؛ بیشترین کاهش تولید متعلق به مقاطع تخت فولادی و پایین ترین میزان هم متعلق به مقاطع طویل فولادی است.


بر مبنای آماری که توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در اختیار ایسنا قرار گرفت، در هفت ماهه نخست سال جاری ۱۵ میلیون و ۷۶۹ هزار تن شمش فولادی (اسلب، بیلت و بلوم) ساخته شده است که نسبت به ۱۷ میلیون و ۷۳۴ هزار تن ساخته شده در مدت مشابه سال ۱۳۹۹، کاهش ۱۱ درصدی را نشان داده است.
همینطور میزان تولید کل مقاطع طویل فولادی (تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی وسایر مقاطع) در کشور طی مدت مذکور سالجاری پایین ترین میزان کاهش تولید را مقاطع طویل داشته که با افت سه درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، شش میلیون و ۲۸۵ هزار تن ساخته شده است. گفتنی است طی هفت ماه نخست سال قبل شش میلیون و ۴۹۵ هزار تن از این مقاطع طویل ساخته شده بود.
میزان تولید کل مقاطع تخت فولادی (ورق گرم، ورق سرد و ورق پوششدار) هم از آغاز سال جاری تا آخر مهرماه به چهار میلیون و ۷۴۴ هزار تن رسیده است که نسبت به پنج میلیون و ۴۵۹ هزار تن تولیدی آن در هفت ماهه ابتدایی سال گذشته، ۱۳ درصد کاسته شده است و بیشترین میزان کاهش تولید فولادی ها را در این مقایسه آمار تولید به خود مختص کرده است.
از آغاز سالجاری تا آخر مهرماه، تولید محصولات فولادی هم معادل ۱۱ میلیون و ۲۹ هزار تن ثبت شده که نسبت به میزان تولید آن در مدت مشابه سال قبل (۱۱ میلیون و ۹۵۴ هزار تن)، هشت درصد کمتر است.
تولید آهن اسفنجی هم با کاهش چهار درصدی، در مجموع هفت ماهه سالجاری به ۱۷ میلیون و ۳۷۸ هزار تن رسیده است. میزان تولید این محصول معدنی در مدت مشابه سال قبل بیشتر از ۱۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تن بوده است.
لازم به ذکر است که از این میزان تولید فولادی ها در هفت ماه نخست سال جاری، بالغ بر چهار میلیون تن شمش فولادی، بیشتر از یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن محصولات فولادی و بالغ بر یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن مقاطع طویل فولادی صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲۷، ۳۸ و ۴۴ درصد افزایش داشته است؛ اما بیشترین افزایش میزان صادرات متعلق به آهن اسفنجی است که بی نیاز از واردات، با رشد ۲۷۹ درصدی صادرات روبرو شده است. در مجموع هفت ماهه سال جاری قریب به ۷۰۰ هزار تن آهن اسفنجی صادر شده است؛ در صورتی که میزان صادرات آن در مدت مشابه سال قبل به ۲۰۰ هزار تن هم نرسیده بود.
منبع:

1400/09/04
13:50:24
5.0 / 5
240
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است