مدیركل اروپا و آمریكای سازمان توسعه تجارت وزارت صمت خبر داد

کوشش برای افزایش ۵ میلیارد دلاری صادرات کشور

کوشش برای افزایش ۵ میلیارد دلاری صادرات کشور به گزارش نت واش از گیلان مدیرکل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت وزارت صنعت، معدن و تجارت، اظهار داشت: تلاش ها بر این است که افزایش صادرات ۵ میلیارد دلاری کشور را تا آخر سالجاری داشته باشیم.


"محمدرضا کریم زاده" بعد از آخر جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان گیلان در بندر مرزی آستارا که با حضور مسئولانی کشوری و استانی به مدت سه ساعت در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: هدف گذاری صادراتی از مهم ترین اهداف وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.
وی با اشاره به اینکه در این نشست مسایل، مشکلات و ظرفیت های مرزهای سه گانه آستارا بررسی گردید، افزود: روان سازی فعالیت ها در این مرزها از مهم ترین اهداف بود که تدابیر لازم برای آن در این نشست اندیشیده شد.
کریم زاده با تاکید بر این که برای پشتیبانی توسعه صادرات کشور باید از مسیر آستارا بهره مند شویم، تصریح کرد: در همین راستا از گمرک زمینی، منطقه ویژه اقتصادی بندر و مجتمع بندری آستارا بازدید به عمل آمد.
وی ضمن اشاره به این که اقدامات انجام شده برای توسعه زیرساخت اقتصادی آستارا خوب است، اضافه کرد: جا دارد که روان سازی بیشتری صورت گیرد.
وی افزود: در جاهایی که احتیاج به مصوبات دولت و یا هماهنگی بیشتر برای اجرای رویه های مختلف بین وزارت صمت با سایر وزارت خانه از قبیل وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور خارجه است، به جمع بندی رسیدیم.
مدیرکل اروپا و آمریکای سازمان توسعه تجارت وزارت صمت با تاکید بر این که مشکلات مطرح شده در این نشست هم توسط مسؤلان ذیربط عنوان شد، خاطرنشان کرد: برنامه ریزی شده است تا آخر سالجاری در حوزه صادرات کشور ۵ میلیارد دلار افزایش را داشته باشیم.
وی اضافه کرد: به صورت یقین هر اندازه در این راه تسهیل رویه های را داشته باشیم، این هدف زودتر محقق خواهد شد.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، مسؤلان استانی و کشوری حاضر، قبل از برگزاری این جلسه از زیرساخت های اقتصادی شهرستان در منطقه ویژه اقتصادی بندر و گمرک زمینی بازدید کردند.
منبع:

1400/07/26
08:41:58
5.0 / 5
273
تگهای خبر: دولت , صادرات , صنعت , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است