افزایش نرخ ارز آرامش را از بخش خصوصی گرفت

افزایش نرخ ارز آرامش را از بخش خصوصی گرفت رییس اتاق اصناف ایران با تاکید بر این که نرخ ارز یکی از دغدغه های اصلی مردم و فعالان اقتصادی می باشد، اظهار نمود: افزایش نرخ ارز توان رویارویی خیلی از واحدهای صنفی با مشکلات را گرفته است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی امروز در دیدار فعالان اقتصادی بخش خصوصی با محسن رضایی کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، که در اتاق تجاری ایران برگزار شد، اظهار داشت: یک اصل کلی برای فعالین اقتصادی این است که با آرامش خاطر بتوانند به کسب وکار خود بپردازند و تولید ثروت کنند و ثروت را در خدمت توسعه سرمایه گذاری و اشتغال قرار دهند اما مدت هاست که فعالین کسب وکار آرامش ندارند.
ممبینی با اشاره به این که عرصه اقتصاد نیز همانند عرصه دفاع مقدس است، اشاره کرد: همانطور که رزمندگان در دفاع مقدس وظیفه خودرا به نحو مطلوب انجام دادند، فعالان اقتصادی هم در جبهه اقتصادی برای رشد و توسعه کسب وکار تلاش خودرا انجام می دهند؛ اما اصل کلی این است که این فعالان با آرامش خاطر کار کنند تا بتوانند تولید ثروت، توسعه سرمایه گذاری و تقویت اشتغال کنند.
وی ادامه داد: یکی از دغدغه های جدی فعالان اقتصادی در کشور کاهش ارزش پول ملی است و به خاطر داریم که شما با نشان دادن یک هزار تومانی این مساله را هشدار دادید و این نگرانی را مطرح کردید و امروز خیلی از واحدهای اقتصادی ما در طول دو سه سال قبل به سبب کاهش ارزش پول ملی سرمایه هایشان تحلیل رفته است.
رییس اتاق اصناف ایران با تاکید بر این که نرخ ارز یکی از دغدغه های اصلی مردم و فعالان اقتصادی می باشد، اظهار نمود: افزایش نرخ ارز توان رویارویی خیلی از واحدهای صنفی با مشکلات را گرفته است و هم اکنون نیز نظریه های مختلفی درباب افزایش یا کاهش نرخ ارز مطرح می شود و از آنجایی که شما همیشه ایده های مثبتی در ارتباط با تقویت پول ملی داشته اید، برای فعالان کسب وکار امیدوار کننده است.
ممبینی تاکید کرد: ما ۴۰۰ اتاق اصناف و ۷۸۰۰ اتحادیه صنفی داریم که طبق قانون نظام صنفی نقش مشاوره ای برای بخش های مختلف اجرائی را دارند و همیشه پیش بینی های تشکل ها در نوسانات قیمت و کاهش موجودی کالا میتوانست مورد استفاده بهینه قرار بگیرد که توجهی به این سفارش ها نشده است.
وی اشاره کرد: امیدواریم اگر شما بعنوان رییس جمهور انتخاب شدید نقش تشکل های اقتصادی و اتاق های اصناف و اتاق تجاری و تعاون را بیش از پیش در تصمیم گیری ها دخالت دهید و حمایت بیشتری از بخش خصوصی شکل بگیرد.1400/03/12
12:16:08
5.0 / 5
405
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است