فلزی كه آمریكا بیشتر از طلا می خواهد!

فلزی كه آمریكا بیشتر از طلا می خواهد! نت واش: چین در زمینه تولید یكی از راهبردی ترین فلزات روی زمین انحصار دارد و واشنگتن برای تغییر این حقیقت آرام و قرار ندارد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، برتری جهانی چین در این مقطع از بازی به مدلول كنترل عناصر خاكی نادر است كه بنیان فناوری فعلی و آینده فناوری را می سازند و در صورتیكه همه مشغول بازی در جنگ نفت و گاز هستند، چین انحصار در تولید ارزشمندترین فلزات راهبردی جهان را در اختیار دارد.

در مجموع ۱۶ فلز وجود دارد كه عناصر خاكی نادر راهبردی جهان را می سازند و چین به سبب سهم ۹۶ درصدی از تولید این فلزات، انحصار تمامی آنها را در دست دارد.

یكی از این فلزات نادر سزیوم است كه هر اونس آن دو برابر قیمت طلا ارزش دارد و سه معدن تولیدكننده این فلز در جهان وجود دارد كه همگی آنها توسط چین كنترل می شوند.

تنها پرسش این بازی این است كه آیا احتمال دارد كه آمریكای شمالی بتواند به منابع جدید سزیوم دست پیدا كرده و از انحصارطلبی چین رها شود. در صورتیكه سه معدن تولیدكننده سزیوم در جهان وجود دارد، احتمال كشف ذخایر جدید وجود دارد و هم اكنون یك شركت اكتشاف كانادایی كوچك به نام پاور متالز برای این منظور فعالیت می كند.

سزیوم در سطح جهانی فوق العاده نادر است. وزارت كشور آمریكا در ماه مه سال ۲۰۱۸ سه فلز لیتیوم، سزیوم و تانتالم را در لیست فلزات معدنی مهم خود قرار داد.

بر اساس گزارش اویل پرایس، برتری در جنگ فناوری بدون این فلزات حاصل نمی گردد و بدین سبب هر كس كه كنترل تولید آنها را در اختیار دارد، از دست بالاتری برخوردارست.

منبع:

1398/11/27
15:08:21
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: تولید , فناوری
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است