مدیركل محیط زیست خوزستان خبر داد:

پیشگیری از رها سازی حدود 10 میلیون فوت مترمكعب گاز در محیط اهواز

پیشگیری از رها سازی حدود 10 میلیون فوت مترمكعب گاز در محیط اهواز به گزارش نت واش اهوازـ مدیركل محیط زیست خوزستان از پیشگیری از رها سازی حدود ۱۰ میلیون فوت مترمكعب گاز در محیط اطراف اهواز اطلاع داد.به گزارش نت واش به نقل از مهر، محمد جواد اشرفی بامداد امروز در آئین گشایش و راه اندازی سامانه بهسوزی مشعل بدون دود واحد بهره برداری شماره دو اهواز (شركت بهره برداری نفت و گاز كارون) با تقدیر از مدیریت مناطق نفت خیز جنوب برای مهار گازهای ترش و پیشگیری از رها سازی آن در محیط اطراف اظهار نمود: پروژه امروز در مرحله اول اقتصادی و در مرحله دوم محیط زیستی است.
وی با اجرای این پروژه روزانه از رها سازی حدود ۱۰ میلیون فوت مترمكعب گاز در محیط اطراف جلوگیری می شود و ظرف سه ماه هزینه انجام شده كه حدودا حدود ۱۵ میلیارد ریال بوده برگشت می خورد.
مدیركل محیط زیست خوزستان با اشاره به اثرات حائز اهمیت این پروژه در حوزه محیط زیست خاطرنشان كرد: مهار فلرهای بهره برداری دو یكی از انتظارات این اداره كل بود كه طی مذاكرات انجام شده با مسؤلان نفت به لحاظ نزدیكی با شهر اهواز انتظار تسریع در اجرای پروژه را داشتیم كه محقق شد.
اشرفی با تاكید بر اینكه بطور قطع وزارت نفت در جهت جمع آوری گازهای ترش پروژه های بزرگ و كلانی دارد، بیان كرد: قراردادی به مبلغ سه میلیارد دلار بین وزارت نفت و صنایع پتروشیمی در جهت جمع آوری و به بهره برداری رساندن این گازها منعقد شده است.
وی افزود: مقرر شده كه این پروژه ظرف مدت ۳۶ ماه اجرا شود كه هرچند زمان بر است ولی انتظار داریم تا زمان تحقق این پروژه عظیم طرح ها و اقدامات كوتاه مدت همچون پروژه های این چنینی كه امروز شاهد افتتاح آن هستیم به ثمر برسد.
مدیركل محیط زیست خوزستان اظهار داشت: شهر اهواز توسط واحدهای بهره برداری نفت یك، دو و سه احاطه شده و بطور قطع اثرات نامناسب این فعالیت ها كه لاجرم باید صورت گیرد دامنگیر شهروندان اهوازی می شود.
اشرفی افزود: از صنعت نفت انتظار داریم كه نسبت به انجام پروژه های این چنینی توجه خاصی داشته باشند و اجرای پروژه های مختلف در جهت جمع آوری گازهای همراه نفت را تسریع كنند.
وی در انتها بیان كرد: امیدوار هستیم كه مدیرعامل مناطق نفت خیز عنایت داشته باشد كه چنین پروژه هایی را با سرعت بیشتر در دیگر واحدهای بهره برداری نفت و گاز اجرا كنند.

1398/08/01
17:23:47
5.0 / 5
4660
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است