رئیس سازمان محیط زیست:

تحریم پذیر نیستیم، ۸۰ میلیون پاسدار داریم

تحریم پذیر نیستیم، ۸۰ میلیون پاسدار داریم به گزارش نت واش رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار داشت: اگر ما ۸۰ میلیون محیط بان داریم اساساً ۸۰ میلیون پاسدار هم داریم و آمریكا نمی تواند ما را تحریم كند و در فهرست سیاه تروریستی قرار دهد.


به گزارش نت واش به نقل از مهر، عیسی كلانتری در دیداری نوروزی با معاونین، مدیران و كاركنان سازمان محیط زیست از بارش های بی سابقه در سطح كشور اطلاع داد و اظهار داشت: در انتها سال ۹۷ بارش های مطلوبی وجود داشت، طبق برآوردهای به وجود آمده برای یك مترمكعب آب حدود ۵۳ سنت هزینه باید كرد اما خداوند این را در بهار به ملت ما هدیه داده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نامگذاری امسال توسط مقام معظم رهبری بعنوان رونق تولید اظهار داشت: تولیدی كه محیط زیست را زیر پا قرار دهد، اشتباه محض است و خود مقام معظم رهبری هم این مورد را نمی پذیرند.

كلانتری با انتقاد از تحریم های گسترده، اظهار نمود: ما باید مقاومت نماییم چونكه خواسته طرف مقابل ناحق است آنها استقلال ما را هدف قرار داده اند. ما فراموش نكرده ایم كه در زمان جنگ برای یك متر خاك ده ها شهید داده ایم. ما امسال باید تلاش و همت را دو برابر نماییم گرچه مشكلات كشور چند برابر شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه تولیدی كه آینده ملت را به خطر می اندازد ارزشی ندارد، اظهار داشت: ما باید كشور را از بعد محیط زیست حفظ نماییم و حق نداریم آنرا تخریب نماییم اما حق هم نداریم جلوی توسعه را بگیریم. بهبود وضعیت زیستگاه ها در اولویت برنامه های محیط زیست كلانتری با انتقاد از وضعیت كنونی زیستگاه های كشور اظهار داشت: متأسفانه زیستگاه های ما در شرایطی نیست كه آماده انتقال به نسل های بعد باشد، زیستگاه ها، مناطق حفاظت شده هستند اما زیبنده كشور نی`ستند. یكی از اهداف سال جاری حفظ صیانت حراست و بهبود وضعیت زیستگاه ها است. معاون رئیس جمهور با تشكر از محیط بانان اظهار داشت: محیط بانان در كشور پایین ترین رده دریافتی را دارند اما شغل پرتنش و پر استرسی دارند كه انشاالله با مساعدت سازمان برنامه و بودجه این مورد حل خواهد شد. در ده سال اخیر بهترین هوا را در كلانشهرها داشتیم رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه در ده سال اخیر بهترین هوا را در كلانشهرها داشتیم، اظهار نمود: سازمان محیط زیست فشارهایی به شهرداری ها، وزارت كشور و پلیس راهور آورد و نتیجه آن هوای پاك تهران است كه در سال ۹۷ دو برابر سال پیش از آن بود و حتی یك روز تعطیلی هم نداشتیم. كلانتری در مورد وضعیت گرد و غبار در كشور اظهار داشت: سال قبل سال خوبی حتی در خوزستان بود كه شاهد روزهای تعطیل نبودیم. اشتباهات توسعه عسلویه نباید در مكران تكرار شود معاون رئیس جمهور در سال جدید از حمایت های حسن روحانی از محیط زیست تشكر كرد و اظهار داشت: دستور ویژه رئیس جمهوری این است كه تا ۴ ماه آینده تكلیف آلودگی منطقه عسلویه مشخص شود و ما نباید اشتباهات توسعه عسلویه را در مكران تكرار نماییم.

كلانتری، سازمان محیط زیست را از بعد آموزش سلامت برشمرد و اظهار داشت: با عنایت به بودجه كم سازمان بهترین كاری كه می شود انجام داد، آموزش افراد است تا خود آنها حافظان محیط زیست باشند این امر در سال جدید هم دگرگون می شود و در بعضی موارد تجدید نظر لازم است تجربه نشان داده مردم به نكات مثبت توجه ویژه ای دارند. وی در مورد سیل اخیر خاطرنشان كرد: در قانون بودجه ۹۴ مجلس تصویب كرده بود حریم رودخانه هایی كه آب جاری ندارند را به مردم بفروشند كه خوشبختانه دولت از این قانون تمرد كرد ما نباید به سیل معترض باشیم باید به بی تدبیری خودمان معترض باشیم. كلانتری تصریح كرد: در بعضی موارد منتظر هستیم تا مردم به ما رجوع كنند اما اگر سازمان یا نهادی در حوزه زیست محیطی وظایف خویش را به درستی انجام نداد ما بعنوان نهاد ناظر وظیفه داریم به او تذكر بدهیم تا شاهد سیل هایی همچون آق قلا نباشیم این ما هستیم كه از حقوق زیست محیطی و شهروندی مردم باید دفاع نماییم اما در بعضی از موارد حداقل از بُعد فلسفی محیط زیست مردم هم دفاع نكردیم. دستور مقام معظم رهبری كاهش شدت انرژی در كشور است رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینكه متأسفانه شدت انرژی در كشور بالاست، اضافه كرد: دستور مقام معظم رهبری هم همین است كه شدت انرژی در كشور پایین بیاید كه سبب بالا رفتن بهره وری خواهد شد.

وی افزود: در توافقنامه پاریس تعهد كردیم ۴ درصد از تولید كربن را تا سال ۲۰۳۰ كاهش دهیم كه رقم آن به ۷۲ میلیون تن كربن می رسد اما دستور مقام معظم رهبری كاهش ۷۳۲ میلیون تنی كربن است و مجلس تا آخر برنامه ششم ۲۳۲ میلیون تن كاهش را خواسته كه توافقنامه پاریس محلی از اعراب ندارد سازمان محیط زیست یك سازمان سیاسی نیست ما از محیط زیست محكم دفاع می نماییم چونكه هر طیف سیاسی نیاز به غذای پاك و هوای پاك دارد.

1398/01/23
13:57:05
5.0 / 5
4746
تگهای خبر: آب , آلودگی , بودجه , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است