بسته آموزشی ویژه مربیان كودكان پیش دبستانی رونمایی گردید

بسته آموزشی ویژه مربیان كودكان پیش دبستانی رونمایی گردید به گزارش نت واش در مراسمی با حضور تعدادی از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت آموزش و پرورش و دانشكده علوم زیستی، بسته آموزشی ویژه مربیان كودكان پیش دبستانی رونمایی گردید.به گزارش نت واش به نقل از مهر، در مراسم جشنواره پژوهشی سازمان حفاظت محیط زیست، اسكندر امیدی نیا سرپرست معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست، ضمن تقدیر از همكاری های منتج به تألیف این بسته آموزشی اظهار داشت: اگر به پشتوانه پژوهش، تصمیم گیری شود می توان به وفاق ملی رسید. در دل پژوهش همكاری و كار تیمی نهفته است و در پرتو آن می توان اعتماد و وحدت تولید كرد.
محمود امانی تهرانی، مدیركل دفتر تألیف كتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری آموزش وپرورش هم در این مراسم با تقدیر از همراهانی كه در تهیه بسته آموزشی ویژه مربیان كودكان پیش دبستانی همراهی داشتند، اظهار داشت: در وزارت آموزش وپرورش و بویژه در دفتر تألیف با بار سنگینی مواجه هستیم؛ چونكه فراهم كردن زمینه رشد بنیادی بچه ها وظیفه ماست.
وی افزود: در كنار مسائل اصلی آموزش مقوله هایی وجود دارد كه فرای ساحت هاست. این موارد آموزه های مهمی هستند كه جامعه بر روی اهمیت آن اتفاق نظر دارد و مبحث محیط زیست یكی از آن هاست.
امانی با اشاره به اهمیت محیط زیست در وزارت آموزش وپرورش اظهار داشت: از سال ۱۳۶۹ این مورد را در آموزش وپرورش، به شكل جدی دنبال كردیم و در ابتدا با موضوعات تلفیقی، تلاش كردیم مبحث محیط زیست را در كتاب های مختلف وارد نماییم. بیشتر از ۲۰۰ پیام زیست محیطی را در كتاب های بچه ها به شكل های مختلف قراردادیم.
مدیركل دفتر تألیف كتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری آموزش وپرورش با تاكید بر اینكه این اقدامات بیشتر در حیطه كارهای عملی بوده است افزود: موضوعات محیط زیستی مطرح شده در كتاب های آموزشی مبتنی بر كارهایی بود كه بچه ها باید انجام می دادند تا توانایی های عملی شان سبب تولید نگرش در اذهان بچه ها شود.
وی افزود: این روند ادامه داشت تا اینكه سال ۱۳۹۵ كتاب جدیدی با عنوان انسان و محیط زیست برای دانش آموزان پایه ۱۱ ام تألیف شد.
امانی در توصیف كتاب «انسان و محیط زیست» اظهار داشت: این كتاب هفت بخش اصلی دارد كه عبارت اند از آب، خاك، هوا، انرژی، پسماند، تنوع زیستی و گردشگری.
وی تاكید كرد: مباحث این كتاب به عقیده ما باید منطقه ای شود. خوشبختانه در بحث آب، مدیریت كلان كشور برای همراهی با ما پا پیش گذاشتند و به تمام شركت های آب منطقه ای تكلیف مجمعی دادند تا برای مدرسان محتوای كتاب را ویژه سازی كنند. همینطور بازدیدهای محلی برای مربیان و دانش آموزان فراهم گردد.
امانی با اشاره به اهمیت آموزش موضوعات محیط زیستی به جامعه اظهار داشت: مسائل محیط زیستی باید از حد اطلاعات عمومی خارج شده و به شكل اطلاعات تخصصی برای مردم دربیاید تا با نگاه بازتری بتوانند حتی رئیس جمهور یا نماینده مجلس انتخاب كنند.
این مدیركل در ادامه مبحث تألیف بسته آموزشی ویژه مربیان كودكان پیش دبستانی را بیان كرد و اظهار داشت: ما در مقطع پیش دبستانی سیاست دیگری را دنبال می نماییم. ما ماده آموزشی را تألیف می نماییم و مربیان و دست اندركاران می توانند برنامه آموزشی را یا عصاره های محیط زیستی به محتوی تبدیل كنند.
وی تصریح كرد: محیط زیست به این بسته آموزشی دید تجاری نداشت و تنها به اشاعه حداكثری آن فكر كرد. ما هم آمادگی داریم زیرساخت هایمان را در اختیار محیط زیست قرار دهیم و محصولات آموزشی این سازمان را به دست مصرف كننده برسانیم.
احمدرضا لاهیجان زاده مدیركل حفاظت محیط زیست استان خوزستان رتبه یك پژوهشگران برگزیده، باقر نظامی بلوچی استادیار دانشكده محیط زیست- رتبه یك پژوهشگران برگزیده، فرشته جادری-كارشناس RS- GIS دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان مركزی رتبه دو پژوهشگران برگزیده، فروغ شادمان لاهیجی كارشناس دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان مركزی رتبه دو پژوهشگران برگزیده، مهدی زارع خور میزی كارشناس نظارت برحیات وحش اداره كل محیط زیست یزد رتبه سه پژوهشگران برگزیده، محسن پاكباز رئیس اداره نظارت برحیات وحش اداره كل محیط زیست كهگیلویه و بویراحمد فناور برگزیده سازمان به عنوان پژوهشگران و فناوران برگزیده سازمان محیط زیست در سال ۱۳۹۷معرفی شدند و در این مراسم از آنها تقدیر گردید.
همچنین دراین مراسم اداره كل محیط زیست استان چهار محال و بختیاری به عنوان استان برگزیده در حوزه پژوهش و اداره كل محیط زیست استان اصفهان به عنوان استان برگزیده درحوزه فناوری تقدیر گردید.

1397/10/11
13:58:17
5.0 / 5
4485
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است