نگاهی به واردات فولادسازان در سال قبل

نگاهی به واردات فولادسازان در سال قبل نت واش: در سال گذشته، فولادسازان کشور در مجموع بیش از دو میلیون تن از مقاطع (تخت و طویل) فولادی و همین طور محصولات شمش فولادی وارد کرده اند که نسبت به میزان واردات انجام شده در زمان مشابه سال 1400، 20 تا 105 درصد رشد را تجربه کرده اند و بیشترین درصد رشد واردات را مقاطع طویل فولادی به خود مختص کرده است.


طبق آنچه که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از آمار واردات فولادی ها در سال قبل و مقایسه آن با حجم واردات در یکساله ۱۴۰۰ در اختیار ایسنا قرار داده است، در سالی که گذشت میزان واردات کل مقاطع طویل فولادی بیشترین میزان افزایش واردات را معادل ۱۰۵ درصد داشته است.
در سال ۱۴۰۱ از مجموع ۱۷۸ هزار تن کل مقاطع طویل فولادی وارداتی که نسبت به ۷۸ هزار تن وارد شده در سال ۱۴۰۰ رشد ۱۰۵ درصدی داشته، ۱۶ هزار تن تیرآهن، ۱۲۱ هزار تن میلگرد و ۴۱ هزار تن نبشی، ناودانی و سایر مقاطع سهم داشته اند که به ترتیب واردات تیرآهن شش درصد کمتر شده اما واردات میلگرد ۲۸۷ درصد و واردات نبشی، ناودانی و سایر مقاطع هشت درصد نسبت به میزان واردات آنها در یکساله ۱۴۰۰ بیشتر ثبت شده است.
در یکساله ۱۴۰۰، به ترتیب ۱۷ هزار تن تیرآهن، ۳۲ هزار تن میلگرد و ۳۸ هزار تن نبشی، ناودانی و... وارد شده بود.
طبق آمار، واردات محصولات فولادی از ۷۷۸ هزار تن در سال ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۷۰۰۰ تن در مجموع یکساله ۱۴۰۱ رسیده و رشد ۲۹ درصدی را ثبت کرده است.
بعد از محصولات فولادی، در جزییات ۸۲۹ هزارتن کل مقاطع تخت فولادی وارد شده ۳۳۰ هزار تن سهم ورق های گرم، ۲۴۵ هزار تن سهم ورق های سرد و ۲۰۱ هزار تن سهم ورق های پوششدار ثبت شده است که در مجموع نسبت به ۶۹۱ هزار تن وارد شده در سال ۱۴۰۰ رشد ۲۰ درصدی واردات این مقاطع دیده می شود.
واردات ورق های سرد نسبت به ۱۴۰ هزار تن وارداتی در سال ۱۴۰۰، قریب به ۱۳۶ درصد بیشتر شده اما تولید ورق سرد نسبت به ۲۶۴ هزار تن و ورق پوششدار نسبت به ۲۲۴ هزار تن وارداتی در سال ۱۴۰۰ به ترتیب هفت و ۱۰ درصد افت پیدا کرده است.
واردات شمش فولاد (فولاد میانی) به میزان ۶۰۰۰ تن ثبت شده که مشابه میزان واردات در مجموع یکساله ۱۴۰۰ است. واردات بیلت وبلوم از ۲۰۰۰ تن به ۶۰۰۰ تن رسیده و رشد ۲۰۰ درصدی را ثبت کرده است.
طبق روال سالهای اخیر همچنان واردات آهن اسفنجی به ایران صفر است.1402/02/14
15:08:17
5.0 / 5
281
تگهای خبر: تولید , محصولات , واردات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است