مدیركل محیط زیست استان سمنان:

ماجراد نام یوزپلنگ تلف شده

ماجراد نام یوزپلنگ تلف شده به گزارش نت واش، مدیرکل محیط زیست استان سمنان با اشاره به اینکه یوزپلنگ تلف شده از یوزهای شناسنامه دار به نام ماجراد بود، اظهار داشت: این یوز ماده سه قلو آبستن بوده است.بهرامعلی ظاهری در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان این که بامداد امروز یکشنبه متأسفانه شاهد از بین رفتن یک قلاده یوز ماده بر اثر تصادف در محور میامی_عباس آباد بودیم، اظهار داشت: از دهه ۹۰ تابحال ۹ یوز در همین مسیر مذکور بر اثر سوانح جاده ای تلف شدند.
وی ضمن بیان این که این یوز ماده از نوع یوزه ای شناسنامه دار به نام «ماجراد» بوده است، اضافه کرد: این یوز سال ۹۹ ثبت و سپس در تابستان سال قبل همراه توله نر دو ساله خود در منطقه دیده شده بود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان بابیان این که طی بازه ۹۹ تا تابستان سال قبل این یوز رؤیت نشده بود، اظهار داشت: این یوز ماده سه قلو آبستن بوده است.
ظاهری ضمن بیان این که این یوزپلنگ تلف شده جوان و بیشتر از سه سال سن داشته است، خاطرنشان کرد: نحوه چگونگی این اتفاق در دست بررسی قرار دارد تا بتوانیم با فراهم کردن شرایط لازم از تکرار این حوادث تلخ پیشگیری نماییم.
وی اضافه کرد: یکی از خواست های به جد مردم از دستگاههای مسئول راه و شهرسازی و پلیس راه ایمن کردن مسیر برای تردد یوز است و از هموطنان هم در خواست می شود تا در این محدوده با سرعت مطمئنه رانندگی کنند.


منبع:

1402/01/07
16:45:34
5.0 / 5
188
تگهای خبر: آب , دستگاه , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است