رییس مركز پژوهش های اتاق ایران مطرح كرد

پیش نیاز اصلی کاهش تورم ایران

پیش نیاز اصلی کاهش تورم ایران به گزارش نت واش، رئیس مرکز پژوهش های اتاق بازرگانی ایران می گوید تنش زدایی بین المللی و برنامه ریزی دقیق جهت استفاده از فرصت ها در داخل می تواند به کاهش تورم ایران کمک نماید.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، محمد قاسمی در یک پیام تصویری به مناسبت شروع سال جدید، اشاره کرد: در یک نگاه کلان، اقتصاد ایران از سویی ظرفیت های بزرگ و تنوع کارهای قابل توجهی دارد و از جانب دیگر در دهه های گذشته با معضلاتی چون تورم بالا و کسری بودجه ساختاری مواجه بوده است. بدین جهت برای عبور از این شرایط و استفاده از ظرفیت ها، باید راهی برای کنار زدن مشکلات پیدا کرد.
وی با اعلان اینکه تنش زدایی در روابط با دنیا، می تواند گامی مهم در راه اصلاح اقتصادی ایران باشد، بیان کرد: در این تردیدی وجود دارد که رابطه همه جانبه و دقیق میان ایران و کشورهای منطقه از یک سو و دیگر کشورهای جهان از طرف دیگر، می تواند هم به کاهش محدودیت ها مقابل ما منجر شود و هم شرایط را برای رشد تجارت و توسعه همکاری ها فراهم آورد.
بگفته رئیس مرکز پژوهش های اتاق تجاری، با کاهش تنش ها، راه برای جذب سرمایه گذاری های تازه در ایران هموار خواهد شد و در این بستر، ثبات به اقتصاد باز می گردد. از جانب دیگر با جذب سرمایه داخلی و خارجی، در نهایت رشد اقتصادی به عنوان یکی از اصلی ترین اولویت های کشور تضمین خواهد شد.
قاسمی با اعلان اینکه استفاده از ظرفیت های داخلی با بهره بردن از تصمیمات درست ممکن خواهد بود، اشاره کرد: اگر ما بتوانیم تصمیماتی را نهایی نماییم که در قالب آنها توان تولیدی کشور بالا رفته و تمام ظرفیت ها در اختیار کارهای مولد قرار بگیرد، اساسا نشانه های ثبات خودرا در ۱۴۰۲ را نمایان خواهند کرد.
وی اشاره کرد: با بازگشت ثبات و رشد اقتصادی، تورم بالا که در سالهای قبل بلای جان اقتصاد ایران شده، کاهشی خواهد شد و بدین سان از نیمه دوم امسال، نشانه های خوبی در اقتصاد ایران خودرا نشان می دهند.1402/01/06
14:34:08
5.0 / 5
194
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است