بر اساس داده های ۱۴ ایستگاه پایش فعال؛

هوای اصفهان سالم می باشد

هوای اصفهان سالم می باشد به گزارش نت واش، شاخص کیفی هوای اصفهان امروز بیست و پنجم اسفندماه برپایه داده های ۱۴ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۷۱ در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: میانگین شاخص هوای کلان شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز پنجشنبه بیست و پنجم اسفندماه بر مبنای داده های دریافتی ۱۴ ایستگاه پایش فعال با شاخص ۷۱ در وضعیت قابل قبول به ثبت رسید.
جمشید لقایی ضمن اشاره به قطعی ایستگاه پایش هوا در بلوار کاوه، اضافه کرد: امروز شاخص هوا در ایستگاه میدان انقلاب با ۹۲، رهنان با ۸۷، میرزا طاهر با ۷۷، کردآباد با ۷۵، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۶۸، دانشگاه صنعتی با ۷۰، میدان باهنر با ۶۷، سپاهان شهر با ۶۶، خیابان های فرشادی و فیض با ۶۵ AQI در وضعیت قابل قبول است.
مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان تصریح کرد: کماکان به گروههای صدمه پذیر جامعه همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های قلبی و ریوی، زنان آبستن و کودکان سفارش می شود فعالیتهای سنگین و طولانی را در فضای باز کاهش دهند. شاخص هوا در ایستگاه های پایش شهرداری اصفهان- ۲۵ اسفند
به گزارش نت واش به نقل از مهر، سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۹۰، پروین با ۷۹ و بزرگراه خرازی با ۵۶ AQI در وضعیت قابل قبول و رودکی با ۴۳ AQI در وضعیت پاک به ثبت رسید.
شاخص هوا همینطور در منطقه صنعتی سجزی با ۳۲ و شاهین شهر با ۷۸ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و ایستگاه های پایش هوا در سایر شهرها همچون مبارکه، نجف آباد، کاشان، زرین شهر، خمینی شهر و منطقه صنعتی دولت آباد دائم قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/12/26
23:56:35
5.0 / 5
176
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است