رشد تولید ۳ محصول منتخب معدنی

رشد تولید ۳ محصول منتخب معدنی به گزارش نت واش، برپایه آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت، از ۱۱ محصول منتخب معدنی تولید سه محصول شیشه جام، کنسانتره زغالسنگ و ظروف چینی طی ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر شده، تولید دو محصول ظروف چینی و آلومینا تغییری نکرده است و الباقی محصولات منتخب معدنی کاهش تولید را تجربه کرده اند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بعد از بالغ بر شش ماه، وزارت صنعت، معدن و تجارت، گزارش عملکرد حوزه صنعت و معدن کشور را منتشر نموده است.
آمار عرضه شده از جانب وزارت صمت نشان می دهد، از آغاز سالجاری تا پایان آذر ماه، شیشه جام بیشترین رشد تولید را داشته و از یک میلیون و ۱۰ هزار تن در مجموع ۹ ماهه ۱۴۰۰ به یک میلیون و ۲۸۳ هزر تن رسیده و ۲۷ درصد افزایش تولید را ثبت کرده است.
بعد از آن، تولید کنسانتره زغالسنگ در ۹ ماهه سال جاری ۲۰ درصد نسبت به میزان تولید آن در مدت مشابه سال قبل بیشتر شده و از یک میلیون و ۸۲ هزار تن به بیشتر از یک میلیون و ۳۰۰ هزاتن رسیده است.
از آغاز سال ۱۴۰۱ تا پایان آذر ماه ۵۶۶ هزار تن ظروف شیشه ای ساخته شده است که نسبت به ۵۲۲ هزار تن تولیدی در مدت مشابه سال قبل سه درصد بیشتر است.
در مقابل بیشترین افت تولید محصولات معدنی مختص محصولات فولادی است که با افت ۲۳ درصدی از ۱۸ میلیون و ۹۱۳ هزارتن به ۱۴ میلیون و ۵۲۷ هزار تن کاسته شده است.
در مجموع ۹ ماهه سالجاری ۲۱۶ هزار تن کاتد مس، ۳۳۲ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک، ۷۲ هزار تن چینی بهداشتی و ۲۰ میلیون و ۸۴۵ هزار تن فولاد خام ساخته شده است که به ترتیب کاتد مس پنج درصد، کاشی و سرامیک و چینی بهداشتی هریک سه درصد و فولاد خام دو درصد کاهش تولید نسبت به میزان تولیدشان در مدت مشابه سال قبل داشته اند.
در ۹ ماهه ۱۴۰۰، به ترتیب ۲۲۸ هزار تن کاتد مس، ۳۴۲ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک، ۷۴ هزار تن چینی بهداشتی و ۲۱ میلیون و ۲۳۸ هزار تن فولاد خام ساخته شده بود.
به نظر می آید علت کاهش تولید این حوزه محدودیت های برق در تابستان سال جاری و محدودیت های زود هنگام گاز صنایع فولادی و سیمانی در کنار محدودیت برق در زمستان سال جاری بوده است.
در نهایت طبق آمار وزارت صمت، تولید آلومینا و ظروف چینی در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر نداشته و یک میزان ساخته شده است.
در هر دو مقطع زمانی مشابه ۱۷۵ هزار تن آلومینا و ۴۶ هزار تن ظروف چینی در کشور ساخته شده است.
منبع:

1401/11/07
19:12:14
5.0 / 5
214
تگهای خبر: برق , بهداشت , تولید , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است