هوای اصفهان آلوده است

هوای اصفهان آلوده است نت واش: شاخص کیفی هوای اصفهان امروز بیست و نهم آبان ماه بر طبق داده های 12 ایستگاه پایش فعال با میانگین 110 وضعیت ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان در گفت و گو با خبرنگار مهر گفت: میانگین شاخص هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت بامداد امروز یکشنبه بیست و نهم آبان ماه بر طبق داده های دریافتی ۹ ایستگاه شهرداری در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و هشدار ثبت گردید.
جمشید لقایی با اشاره به این که شاخص کیفی هوا در ایستگاه کردآباد با ۱۵۲ AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم است، اضافه کرد: شاخص کیفی هوا در ایستگاه کاوه با ۱۴۵، فیض ۱۲۷، باهنر ۱۲۴، ولدان (ورزشگاه میثاق) ۱۲۱، رهنان با ۱۱۹ و فرشادی با ۱۱۸ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
وی با اعلان اینکه امروز شاخص هوا در ایستگاه میرزا طاهر با عدد ۸۵ در وضعیت زرد و قابل قبول است، اشاره کرد: باتوجه به قرار گرفتن شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در وضعیت هشدار، به شهروندان خصوصاً گروهای لطمه پذیر همچون افراد دارای بیماریهای قلبی و ریوی، سالمندان، زنان حامله و کودکان سفارش می شود از تردد غیر ضرور در شهر و فعالیت سنگین و طولانی در فضای باز اجتناب کنند.
به گفته مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان، هم اینک ۹ ایستگاه سنجش کیفیت هوای شهرداری اصفهان در مدار است و اطلاعات آن به مرکز پایش و لابراتوار هوا اداره کل محیط زیست ارسال می شود. شاخص کیفی هوا در ایستگاه های شهرداری اصفهان، ۲۹ آبان
به گزارش نت واش به نقل از مهر، بر طبق داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، شاخص هوای این کلانشهر در ایستگاه احمدآباد با ۹۶، استانداری با ۸۴، پروین ۹۹ و رودکی با ۵۶ AQI تا بامداد امروز در وضعیت قابل قبول ثبت گردید اما شاخص فعلی سه ایستگاه احمدآباد، استانداری و پروین در ساعت ۹ بامداد روز یکشنبه بالا رفته و در وضعیت ناسالم برای عموم گزارش شده است و کماکان ۲ ایستگاه خرازی و جی قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان از امروز با ساکن شدن جو خصوصاً در مناطق مرکزی غبار صبحگاهی و افزایش شاخص آلودگی هوا تا اواسط هفته پیش بینی شده است.
همچنین شاخص امروز هوای سجزی و مبارکه با ۵۳ و شاهین شهر با ۵۷ وضعیت عادی و قابل قبول در این شهرها را نشان میدهد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1401/08/29
14:54:17
5.0 / 5
371
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است