مسیر بهای سكه و طلا همچنان نزولی است

سکه 800 و طلا 58 هزار تومان ارزان گردید

سکه 800 و طلا 58 هزار تومان ارزان گردید به گزارش نت واش، در هفته ای که گذشت با سقوط بهای اونس طلای جهانی و همینطور کاهش نرخ ارز در بازارهای داخلی، قیمت سکه و طلا هم در بازار با کاهش همراه شد؛ بگونه ای که هر قطعه سکه تمام طرح جدید 800 هزار تومان و هر گرم طلا حدود 60 هزار تومان ارزان شده است.


طبق اعلام اتحادیه طلا و جواهر تهران به ایسنا، باوجود این که اونس جهانی طلا در هفته قبل از هفته ای که گذشت (هفته منتهی به ۲۱ مرداد ماه) در راه صعودی قرار داشت، در هفته اخیر مسیر حرکت خودرا تغییر داده و آغاز به ریزش کرد.
از طرف دیگر در بازارهای داخلی نیز نرخ ارز همچنان سیر نزولی خودرا ادامه داد؛ بر این اساس با کاهش ۵۰ دلاری هر اونس طلا در جهان و افت نرخها در بازار ارز در داخل، قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی نیز با کاهش همراه شد.
هم اکنون هر اونس با کاهش ۵۰ دلاری به ۱۷۵۴ دلار رسیده است این در حالیست که در آخر هفته قبل تر، از ۱۷۹۶ دلار هم فراتر رفته بود و در آستانه ۱۸۰۰ دلار قرار داشت.
باتوجه به آخرین معاملات روز گذشته (پنجشنبه) آخرین قیمت سکه و طلا در بازار و تغییرات آن نسبت به ابتدای هفته، هر قطعه سکه تمام طرح جدید با کاهش ۸۰۰ هزار تومانی به ۱۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسید و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با ۹۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به ابتدای هفته، ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت داشت.
همین طور نیم سکه با ۴۵۰ هزار تومان و ربع سکه با ۴۲۰ هزار تومان کاهش در آخرین معامالات روز گذشته به ترتیب (نیم سکه) هفت میلیون و ۵۵۰ هزار تومان و (ربع سکه) چهار میلیون و ۵۸۰ هزار تومان تعیین قیمت شدند. سکه های یک گرمی بانک مرکزی نیز با ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت نسبت به ابتدای هفته دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان دادوستد شدند.
قیمت هر مثقال طلا پنج میلیون و ۵۴۳ هزار تومان در آخر هفته قیمت گذاری شد که ۲۵۰ هزار تومانی نسبت به ابتدای هفته کاهش داشته و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز به طور متوسط ۵۸ هزار تومان افت قیمت را تجربه نمود و در آخر هفته به حدود یک میلیون و ۲۷۹ هزار و ۶۰۰ تومان رسیده است. هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز در آخر هفته یک میلیون و ۷۰۶ هزار و ۱۳۴ تومان قیمت داشته است.

حباب سکه به یک میلیون تومان نزدیک می شود
همانطور که اشاره شد، انواع قطعات سکه و مصنوعات طلا طی یک هفته اخیر با کاهش قیمت همراه بوده اند؛ این در حالیست که نرخ ارز و قیمت هر اونس طلا نیز کاهشی بوده است؛ بدین سبب حباب سکه نیز با کاهش روبه رو شده است. در حالی که تا قبل از یک هفته اخیر، هر قطعه سکه تا یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان نیز دارای حباب بود، در این هفته حباب سکه هم کاهش داشته است. حباب سکه هم اکنون در محدوده یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار دارد.
منبع:

1401/05/28
17:24:14
5.0 / 5
409
تگهای خبر: بازار , قطعات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است