فرش دستباف ایرانی در متاورس

فرش دستباف ایرانی در متاورس به گزارش نت واش رئیس مرکز ملی فرش اظهار داشت: هم اکنون در زمینه NFT (دارایی دیجیتالی غیرقابل معاوضه) و متاورس برای فرش دستباف و اقدامات مشابه کار می شود تا نام فرش ایرانی نزد جهانیان شفاف شود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، فرحناز رافع امروز در مراسم روز ملی فرش اظهار داشت: مهم ترین کار مرکز ملی فرش در آینده که با کمک وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همینطور صندوق پشتیبانی از هنرمندان و قالیبافان انجام خواهیم داد، شناسنامه فرش و ثبت نام هنرمندان، بافندگان و طراحان و در مجموع شفاف کردن فرش دستباف است.
وی ادامه داد: هم اکنون روی NFT و متاورس برای فرش دستباف و اقدامات مشابه کار می شود تا نام فرش ایرانی نزد جهانیان شفاف شود. وقتی که می گوییم فرش دستباف ایرانی، مردم باید با اطمینان بخرند. فرش ایرانی خودش یک برند است، اما می توانیم اقدامات مهمی در امتداد توسعه بازار انجام دهیم.
رئیس مرکز ملی فرش در ادامه ابراز امیدواری کرد که فعالیت کانون ارزیابان فرش دستباف در آینده مشابه نظام مهندسی باشد.
وی اظهار داشت: کانون ارزیابان فرش دستباف فرش را ارزیابی می نماید و برای خرید و ثبت مشاوره می دهد.
محمود سیجانی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) استان تهران هم با اشاره به تأثیر تحریم و کرونا بر صادرات فرش اظهار داشت: فرش دستباف در آورده ارزی و بعنوان مولفه فرهنگی اهمیت زیادی دارد.
وی ادامه داد: ۹۰ تا ۹۵ درصد صادرات فرش از گمرکهای استان تهران انجام می شود. البته به دنبال تقویت صادرات کل زنجیره فرش از طراحی تا بافت هستیم.
منبع:

1401/03/24
08:45:37
5.0 / 5
196
تگهای خبر: بازار , ثبت نام , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است