مدیركل محیط زیست ایلام:

پلنگ مجروح شده در ایلام به علت شدت جراحات تلف شد

پلنگ مجروح شده در ایلام به علت شدت جراحات تلف شد به گزارش نت واش مدیرکل محیط زیست ایلام اظهار داشت: پلنگ مجروح شده در ایلام به علت شدت جراحات تلف شده است.به گزارش نت واش به نقل از مهر، غلامرضا ابدالی عنوان کرد: طبق افدامات پزشکی انجام گرفته روی این پلنگ مشخص شد علت صدمه دیدگی و مرگ این گونه باارزش حیات وحش بر اثر تصادف با جسم سختی و به احتمال زیاد ماشین سنگین بوده است.
وی اضافه کرد: هر ۲ دست پلنگ در بعضی نواحی گرفتار صدمه دیدگی شدید شده بود و خونریزی داخلی و پارگی برخی اندام های داخلی و صدمه دیدگی قسمت های دیگری از بدن هم در بررسی های پزشکی مشاهده شده بود.
ابدالی افزود: باوجود تلاش پزشکان حیات وحش و آماده سازی پلنگ برای جراحی اما متأسفانه این گونه باارزش جانوری به دلیل عمق جراحات وارده دوام نیاورد و تلف شد.
وی افزود: ماشین های سبک عبوری توان صدمه زدن به پلنگ بالغ را برای پرش های بلند این جانور ندارند اما ماشین های سنگین می توانند تصادف های مرگباری را برای پلنگ ایجاد کنند.
وی خاطرنشان کرد: جاده های استان ایلام به دلیل کوهستانی بودن محل عبور گونه های مختلف حیات وحش است که رانندگان شامل ماشین سنیگن یا سبک در هنگام تردد در جاده ها مراعات گذر وحوش کنند تا به گونه های مختلف حیات وحش صدمه وارد نشود.


منبع:

1400/10/28
16:14:14
5.0 / 5
481
تگهای خبر: ماشین , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است