هوای اصفهان و ۲ شهر مجاور آلوده است

هوای اصفهان و ۲ شهر مجاور آلوده است نت واش: کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان اظهار داشت: شاخص کیفی هوای این کلانشهر و دو شهر سگزی و شاهین شهر همچنان بر مدار ناسالم برای گروههای حساس است.محمود مزارع در گفتگو با خبرنگار مهر عنوان کرد: کیفیت هوا برپایه اطلاعات ایستگاه های پایش آنلاین در خیابان احمدآباد با شاخص ۱۴۷، استانداری و باهنر با شاخص ۱۱۱، جِی و پروین با شاخص ۱۴۰، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۱، رودکی با شاخص ۱۱۰، رهنان با شاخص ۱۳۴، فرشادی با شاخص ۱۰۹ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۱۲ ناسالم برای گروههای حساس (نارنجی) است.
وی افزود: شاخص هوا در ایستگاه خیابان های فیض و میرزا طاهر با شاخص ۹۰ وضعیت قابل قبول را نشان داده است و ایستگاه های باغ غدیر، انقلاب و دانشگاه امروز از مدار خارج است.
کارشناس امور آزمایشگاه حفاظت محیط زیست استان اصفهان افزود: امروز شاخص هوای شهر سگزی با شاخص ۱۲۹ و شاهین شهر با شاخص ۱۱۳ ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه با شاخص ۹۶ در وضعیت قابل قبول ثبت شده ضمن این که ایستگاه های دولت آباد، خمینی شهر، نجف آباد و کاشان همچنان قطع است.
بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان به جهت استقرار جوی به نسبت پایدار در سطح استان و کاهش محسوس دما و مه صبحگاهی غلظت آلاینده های جوی بخصوص در مناطق مرکزی و صنعتی همچون کلانشهر اصفهان افزایش پیدا کرده است و این شرایط تا آخر هفته ادامه دارد.
با توجه به تشدید آلودگی هوای شهر اصفهان به شهروندان بخصوص گروههای صدمه پذیر همچون سالمندان، افراد دارای بیماری های زمینه ای و قلبی و ریوی و کودکان کمتر از پنج سال از تردد غیر ضروری در سطح شهر و فعالیت ورزشی در فضای باز در این زمان بپرهیزند.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

1400/09/10
11:42:26
5.0 / 5
505
تگهای خبر: آب , آلاینده , آلودگی , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است