یك فعال محیط زیستی خبر داد؛

مرگ ۲ صیاد در هورالعظیم بر اثر بیوگاز تالاب

مرگ ۲ صیاد در هورالعظیم بر اثر بیوگاز تالاب یک فعال محیط زیستی از مرگ دلخراش دو صیاد محلی در تالاب هورالعظیم به سبب کمبود اکسیژن و بیوگاز در این تالاب آگاهی داد.ناصر عبیات در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: حادثه دلخراش مرگ ناگهانی دو صیاد در تالاب هورالعظیم که جسد بی جان آنها در کنار جاده نفت در عمق هور پیدا شد، زنگ خطری جدی محسوب می شود. با کم شدن حقابه سطح و عقب نشینی آب در نتیجه کمبود اکسیژن و مرگ گیاهان آبزی و موجودات زنده و همین طور گازهای ناشی از فعالیت باکتری ها و تجزیه کننده های طبیعی، بیوگاز در تالاب تشکیل می شود.
وی اضافه کرد: بیوگاز بر اثر واکنش های تجزیه ای بی هوازی میکروارگانیسم های زنده در محیطی تولید می شود که مواد آلی در آن وجود دارد. بیوگاز مخلوطی از سه ترکیب با اسامی متان، دی اکسید کربن و سولفید هیدروژن است.
عبیات بیان کرد: سولفید هیدروژن H۲s همان گاز قاتل که در چاه فاضلاب سبب کشته شدن خیلی ها شده است. گاز بصورت حباب های ریز از عمق آب هور به سطح می آید و به طور معمول هنگام غروب یا شب که باد نمی وزد تجمع گاز در مناطقی بصورت ابر و مه خواهد بود که گاهی دیده نمی گردد و اشخاصی که در آن منطقه باشند گرفتار گازگرفتگی و مرگ خواهند شد.
این فعال محیط زیستی بیان کرد: جدیداً در مرداب های تشکیل شده در هور تجمع ماهی های بی حال و درحال مرگ مشاهده شده که صیادها را به خود جذب می کنند غافل از این که منطقه بسیار خطرناکی که احتمال ورود زنده و خروجی نامعلوم دارد صیادان از ماهی گیری در حوض های شماره سه تا پنج اجتناب کنند.
علت مرگ درحال بررسی
همچنین معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان وقوع هر گونه انفجار در تالاب هورالعظیم را قویاً تکذیب نمود.
ولی الله حیاتی اظهار نمود: دو صیاد در هور العظیم به سبب نامعلومی فوت شده اند که حادثه در دست بررسی می باشد.
معاون استاندار خوزستان اظهار داشت: اجساد این دو صیاد به پزشک قانونی منتقل شده و فرمانداری و همه عوامل اجرائی شهرستان منتظر گزارش تخصصی پزشک قانونی در ارتباط با علت مرگ آنها هستند.
حیاتی اضافه کرد: مطالب انتشار یافته در فضای مجازی درباب کشته شدن این افراد به سبب وقوع انفجار مورد تأیید قرار نگرفته است.

1400/06/30
09:45:52
5.0 / 5
197
تگهای خبر: آب , تولید , محیط زیست , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است