دبیر ستاد تنظیم بازار مطرح كرد

وعده تعدیل قیمت ها در بازار شب عید

وعده تعدیل قیمت ها در بازار شب عید به گزارش نت واش معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت ضمن اعلام آغاز طرح فروش های فوق العاده توسط اصناف از امروز وعده داد که قیمت کالاهای پرمصرف در روزهای پایانی سال و ماه مبارک رمضان تعدیل شود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، عباس قبادی در یک برنامه تلویزیونی، اظهار نمود: سال جاری به جهت نکاتی که در بیانات پرارزش مقام معظم رهبری هم اشاره شده است و با عنایت به نزدیکی ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان، برنامه ریزی های گسترده ای برای تأمین کالا، تنظیم بازار و پیشگیری از افزایش بی رویه قیمت ها انجام شده است.
وی در ادامه از اجرای طرح فروش های فوق العاده توسط اصناف اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به لزوم رعایت مسائل و پروتکلهای بهداشتی سال جاری فروش های بهاره و نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا را در کشور برگزار نمی گردد و طرح فروش فوق العاده ای در دستور کار قرار گرفت؛ با عنایت به اعلام آمادگی اصناف و تشکل ها، عرضه مستقیم کالا در چارچوب این طرح و از امروز در سرتاسر کشور اجرا می شود.
آغاز توزیع میوه از هفته آینده
دبیر ستاد تنظیم بازار، در ادامه درباره تأمین و ذخیره سازی میوه و مرکبات هم اظهار نمود: ذخیره سازی میوه و مرکبات از ماه های گذشته انجام شده است و با استفاده از ظرفیت اصناف و تشکل ها و همکاری خوب مجموعه جهاد کشاورزی توزیع گسترده این کالاها از هفته آینده در سرتاسر کشور آغاز خواهد شد.
غرفه مجانی برای باغداران
قبادی همینطور ضمن اشاره به مشکلات و مسائل حوزه تولید، خاطرنشان کرد: با هماهنگی استانداری ها در سرتاسر کشور، غرفه هایی به صورت مجانی جهت عرضه مستقیم کالا در اختیار باغداران و تشکل های مربوطه قرار خواهد گرفت که این مورد در تعدیل قیمت ها و تنظیم بازار تأثیر مثبتی خواهد داشت.
تشدید نظارت ها از امروز
این مقام مسئول با تکیه بر گسترش و شدت نظارت ها بر بازار میوه شب عید، اظهار داشت: نظارت ها از محل دپوی میوه و انبارها تا سطح شبکه توزیع خرد توسط بخش های نظارتی به صورت ویژه از امروز انجام خواهد گرفت و در صورت مشاهده هر گونه تخلف، بلافاصله برخورد قانونی انجام می شود. مقادیر زیادی میوه توسط بخش خصوصی هم ذخیره سازی شده است که با تزریق این اقلام به بازار شاهد کاهش و تعدیل قیمت ها در بازار پایانی سال خواهیم بود.
تداوم صادرات سیب و پرتقال
وی اضافه کرد: متاسفانه مشکل و معضل گرانی وجود دارد که البته در هر بخش علل خودش را دارد، عرضه گسترده کالا می تواند از افزایش قیمت ها جلوگیری کند. سال جاری سعی کردیم تا اقلام مورد نیاز در بازار را از راه تولیدات داخلی و با کالاهای تولید داخل تأمین نماییم. واردات میوه های گرمسیری که در سالهای گذشته آزاد بود انجام نشد، اما بازار با تولید داخل تأمین شد. از سوی دیگر صادرات هم در جهت کمک به تولیدکنندگان متوقف نشد و صادرات سیب و پرتقال آزاد است.
چرا نرخ مصوب کالاها رعایت نمی شود؟
قبادی در ادامه در پاسخ به اینکه چرا نرخ مصوب کالاها رعایت نمی گردد، اظهار داشت: بالغ بر ۷۰ درصد نیاز مردم در بخش اقلام پروتئینی و میوه و مرکبات از بازارهای میوه و تره بار تأمین می شود. تلاش ما توزیع گسترده و متناسب با نیاز بازار و در همینطور کنترل و تعدیل قیمت هاست؛ خوشبختانه در کشور از نظر تأمین و ذخایر کالا، مشکل و کمبودی وجود ندارد.
وی مدیریت خرید را در پیشگیری از ایجاد تلاطم و تنش در بازار مهم دانست و اظهار داشت: در مورد لوازم خانگی، به واسطه عرضه مستقیم، کالا با قیمت مصوب عرضه می شود، در مورد بعضی از کالاها نیز، به علل مختلف، همچون افزایش هزینه واردات مواد اولیه تولید، قیمت ها تحت تأثیر قرار گرفت. اما این اطمینان را به مردم می دهیم که در مورد کالاهای پرمصرف ایام عید، قیمت ها تعدیل خواهد شد.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، مهم ترین کالاهایی که به تازگی رعایت نشدن نرخ مصوب آنها خبر ساز شده مرغ و تخم مرغ است. به صورتی که در هفته های گذشته قیمت هر کیلو گوشت مرغ به حدود ۳۰ هزار تومان و هر شانه تخم مرغ به بیشتر از ۴۰ هزار تومان هم رسید. این در شرایطی است که نرخ مصوب هر کیلو مرغ ۲۰ هزار و ۴۰۰ و هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ ۳۴ تا ۳۵ هزار تومان است.1399/12/16
13:55:49
0.0 / 5
1222
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است