معاون امور باغبانی وزارت جهاد كشاورزی:

توسعه گلخانه ها محوری ترین برنامه وزارت جهاد كشاورزی است

توسعه گلخانه ها محوری ترین برنامه وزارت جهاد كشاورزی است به گزارش نت واش از تهران معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: تا آخر دولت دوازدهم به تولید ۳.۵ میلیون تن محصول کشاورزی و ۴.۲ میلیارد شاخه گل دست خواهیم یافت.


برومندی در آئین افتتاح یک واحد گلخانه ای در پیشوا تصریح کرد: در جهت تأمین امنیت غذایی، توسعه گلخانه ها از محوری ترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است.
وی افزود: در سال ۹۲ حداکثر ۱.۴ میلیون تن سبزی و صیفی و یک و نیم میلیون تن شاخه گل تولید شد که این میزان در سال ۹۹ به ۲.۸ میلیون تن محصولات کشاورزی و ۳ میلیون تن شاخه گل رسید.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: کشت گلخانه ای اثربخشی و اهمیت بسیار بالایی برای کشور دارد و با اجرای طرح های گلخانه ای بهره وری آب و میزان تولید در واحد سطح بیشتر از ۱۰ برابر افزایش می یابد.
وی خاطرنشان کرد: پارسال و در شرایط سخت اقتصادی با وجود تحریم های ظالمانه و کمبود شدید منابع اعتباری، با صادرات ۸۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی ۵۰۰ میلیون دلار و با صادرات گل های تزئینی ۳۵ میلیون دلار ارزآوری داشتیم.
برومندی اظهار داشت: پروژه شهرستان پیشوا توسط شرکت پایا ورد آسا بین الملل با مدرن ترین فناوری تولید و تکثیر پایه گل رز بوجود آمده است و با اجرای آن از وابستگی ۲۴۰ میلیون یورو در هر هکتار به خارج از کشور بی نیاز شده و حدود ۳ میلیون شاخه گل صادرات خواهیم داشت.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: همینطور در زمینه فناوری ایجاد این گلخانه مدرن به خارج از کشور وابسته بودیم که امروز علاوه بر خودکفایی توان انتقال تکنولوژی راه اندازی گلخانه های مدرن پایه گل به سایر کشورها را داریم.
منبع:

1399/11/19
21:12:21
0.0 / 5
1004
تگهای خبر: آب , تكنولوژی , تولید , دولت
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است