وحشت زیر پوست بازار طلا خزید

وحشت زیر پوست بازار طلا خزید وحشت در بازار طلا بیداد می کند و خیلی از مفسرین به افزایش مبتلایان به کووید 19، وخامت اوضاع اقتصادی آمریکا و احتمال به تاخیر افتادن بسته کمک کرونائی 1.9 تریلیون دلاری پیشنهادی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا اشاره می کنند.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، پیتر هاگ، مدیر معاملات جهانی کیتکومتالز به کیتکونیوز اظهار داشت: چشم انداز اقتصادی کوتاه مدت همچنان نگران کننده به نظر می آید. مردم به وحشت افتاده اند و نقدینگی جمع می کنند. بازار لطمه پذیر مانده است.

آمار اقتصادی به کندی قابل توجه در ابتدای سال میلادی جدید اشاره می کند برای اینکه تدابیر قرنطینه بیشتری اجرا شده و احیای اقتصادی را متاثر کرده اند.

اندرو هانتر، اقتصاددان آمریکای موسسه کپیتال اکونومیکس در این زمینه اظهار نمود: مشاهده کاهش باردیگر خرده فروشی به سبب آمار مبتلاشدن و محدودیتهای وضع شده در سراسر آمریکا، عجیب نیست. بنظر می رسد که رشد مصرف در انتهای سال قبل به میزان شایان توجهی آهسته شد و چنین اوضاعی را در ابتدای سال رقم زد.

به گفته هاگ، ابهام موجب ریزش بازار طلا و سهام شده برای اینکه افراد بیشتری در بحبوحه رشد ارزش دلار آمریکا و بازده اوراق خزانه به دنبال نقدینگی هستند.

فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز اظهار نمود: علاوه بر آمار اقتصادی بد، بازارها با دلار قویتر و رشد بازده اوراق خزانه دست و پنجه نرم می کنند. شاخص دلار بالا رفته و بازده اوراق خزانه بالاتر می رود و مردم به وحشت افتاده اند.

بهای هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۲۱ دلار و ۵۰ سنت معادل ۱.۲ درصد کم شد و در ۱۸۲۹ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۰.۳ درصد کاهش ثبت نمود.

برنامه محرک مالی بایدن

به گفته مفسرین، واکنش بازارها به پیشنهاد کمک کرونائی ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن که روز پنج شنبه رونمایی گردید، منفی بود.

هاگ در این زمینه اظهار داشت: پیشنهاد ۱.۹ تریلیون دلاری بایدن کمک خواهدنمود اما اندکی زمان می برد. وی ابتدا باید قدرت را تحویل بگیرد و بسته کمک کرونائی را درمجلس و سنا به تصویب برساند. همزمان بایدن در کوشش برای استیضاح ترامپ است و اوضاع کمی آشفته می شود. وی اشاره کرد قسمتی از سوال این است که بایدن چقدر سریع می تواند پیشنهادهای مالی خودرا به تصویب برساند. رئیس جمهور منتخب آمریکا با مقاومت سنا روبرو خواهد شد برای اینکه قسمتی از این پول به ایالتها می رود و این مساله در گذشته مانعی برای توافق جمهوریخواهان بوده است.

هفته جاری بازارها به این مساله متمرکز می شوند که بایدن در هفته نخست حضورش در کاخ سفید چه دستاوردی خواهد داشت. باتوجه به جریان استیضاح، وی چه موفقیتی خواهد داشت؟ اگر تدابیر محرک مالی به سبب استیضاح به تاخیر بیافتند، ممکنست برای بازارهای سهام مسئله ساز شود و ابهام بیشتری بوجود آورد و موجب حرکت بیشتر به سمت نقدینگی شود.

داستان تورم

شون لاسک، یکی از مدیران شرکت والش تردینگ به کیتکونیوز اظهار داشت: موضوع تورم را نمی توان امسال نادیده گرفت. بازار نگران چاپ پول است. تورم بانک مرکزی آمریکا سال های بسیاری اندک بوده و اگر سرانجام به نرخ دو درصد صعود کند، یکی از شرایطی خواهد بود که کنترل آن دشوار است و این امر برای طلا خوب خواهد بود.

جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در سخنرانی که پنج شنبه گذشته در دانشگاه پرینستون داشت، درباره تورم اظهار کرده بود بانک مرکزی درباب میانگین تورم جدیدی که هدف گرفته، خودرا به فرمول ریاضی خاصی محدود نکرده و تورم بسیار اندک، خطرناکتر است. وی افزوده بود رشد تورم در کوتاه مدت ممکنست تسریع شود. یک نکته که پاول اشاره نمود، انتظار برای رشد چشم گیر تورم مبنا و تورم کل در ماههای آتی به سبب افت شدید قیمتها در سال قبل بود.

تحولات مهم هفته جاری

برگزاری مراسم تحلیف بایدن در روز چهارشنبه که ممکنست با ناآرامی طرفداران ترامپ همراه شود و جلسه استیضاح ترامپ دو رویداد سیاسی مهمی هستند که بازارها در هفته جاری مورد توجه قرار می دهند. بگفته مفسرین، احتمال ناآرامی اندک است و تاثیر چندانی روی قیمت طلا نخواهد گذاشت.

یک رویداد مهم دیگر، جلسه تایید جانت یلن بعنوان وزیر خزانه داری آمریکا در روز سه شنبه خواهد بود. بازارها انتظار دارند در این نشست اظهارنظری درباره دلار آمریکا مطرح شود.

همچنین نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا و بانک های مرکزی کانادا، ژاپن و نروژ هفته جاری برگزار می گردد.

آمار مجوز ساخت مسکن و فروش خانه در آمریکا همچون آمارهای اقتصادی مورد توجه خواهند بود.

سطوح قیمت طلا

به گفته دنیل گالی، استراتژیست ارشد کالا در شرکت تی دی سکیوریتیز، ضعف بیشتر در طلا هفته جاری به سبب شلوغ شدن صف فروشندگان متحمل است. اگر طلا از محدوده معاملات ۱۸۰۰ تا ۱۹۰۰ دلار نزول کند، سطح بعدی ۱۷۷۵ دلار خواهد بود.

هاگ پیش بینی نمود اونس طلا در معاملات هفته جاری سطح ۱۸۲۵ دلار را حفظ می نماید اما اگر این سطح شکسته شود، سطح حمایتی بعدی ۱۸۰۰ دلار و بعد از آن ۱۷۷۵ دلار خواهد بود.
1399/10/28
17:40:53
0.0 / 5
1159
تگهای خبر: بازار , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است