مدیركل دامپزشكی استان مركزی خبر داد؛

جمع آوری لاشه ۴۰۱ قطعه پرنده از تالاب میقان اراك

جمع آوری لاشه ۴۰۱ قطعه پرنده از تالاب میقان اراك به گزارش نت واش مدیركل دامپزشكی استان مركزی اظهار داشت: تا حالا 401 قطعه از لاشه پرندگان كه بر اثر مبتلاشدن به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده اند، از تالاب میقان اراك جمع آوری شده است.محسن شانقی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: تا حالا بیماری آنفلوآنزا در تالاب میقان مشاهده شده است و با وجود پایش های مستمر در سایر زیستگاه های استان از قبیل آبگیرها و سدها هیچ نوع گزارشی از تلفات این بیماری دیده نشده است.
وی با اشاره به پایش واحدهای مرغ داری و روستایی اطراف تالاب میقان اظهار داشت: خوشبختانه تا حالا گزارشی از تلفات در واحدهای طیور صنعتی و روستایی دیده نشده است.
مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی عنوان کرد: بنا بر نظر کارشناسان محیط زیست استان، برآورد تعداد غازوحشی در تالاب میقان ۲ هزار قطعه است که باتوجه به این بیماری در معرض خطر هستند.
شانقی اظهار داشت: کارشناسان اداره کل محیط زیست باتوجه به شرایط زیست محیطی منطقه لاشه های پرنده های آلوده را در یک گودال، به صورت بهداشتی دفن می کنند.
میرزایی بیان کرد: تا مادامی که پرنده های مهاجر در تالاب میقان حضور دارند می توانند بعنوان عامل انتقال آنفلوآنزا مطرح باشند و هنگامی که کوچ کنند می توان گفت خطر بیماری رفع شده است.


منبع:

1399/09/10
16:35:58
5.0 / 5
1409
تگهای خبر: آب , بهداشت , صنعت , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است