ضیائیان:

بارش باران امروز در 12 استان شدت می گیرد

بارش باران امروز در 12 استان شدت می گیرد به گزارش نت واش مدیركل پیش بینی سازمان هواشناسی از ادامه روند فعالیت سامانه بارشی در 12 استان و حركت آن از فردا به سمت استان های شرقی و شمال شرقی آگاهی داد و اظهار داشت: فردا از شدت بارش ها در تهران كاهش می یابد.صادق ضیائیان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به ادامه روند فعالیت سامانه بارشی که از روز گذشته از استان های غربی وارد کشور شده است، اظهار داشت: امروز فعالیت این سامانه تشدید شده و در استان های واقع در جنوب غربی شامل خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، همین طور در بوشهر و غرب و شمال غرب کشور شامل ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، کرمانشاه، کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل و نیز در شمال کشور در استان های گیلان، مازندران، گلستان، شمال شرق در استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی و نواحی مرکزی کشور شامل استان های مرکزی، قم، اصفهان، دامنه های جنوبی رشته کوه البرز و در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان به شکل بارش باران و در بعضی مناطق همراه با رعد و برق و وزش باد فعال خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه در بعضی مناطق سردسیر و ارتفاعات غرب و شمال غرب در زاگرس مرکزی و البرز مرکزی دامنه های شمالی و جنوبی بارش برف رخ می دهد اشاره کرد: شدت بارش ها امروز شنبه در کرمانشاه، لرستان، همدان، نیمه جنوبی کردستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، قزوین تهران و البرز بیشتر است.
ضیائیان درباب وضعیت بارش ها در تهران نیز اظهار داشت: عمده بارش ها در تهران مربوط به امروز بوده و پیش بینی ها حاکی از آنست که فردا و پس فردا بارش های خفیفی در تهران شاهد خواهیم بود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه فعالیت سامانه بارشی در روز یکشنبه سمت غرب رو به کاهش می رود، گفت: عمده فعالیت سامانه بارشی روز یکشنبه در استان های ساحلی خزر، شمال، شرق و نواحی مرکزی که کشور شامل استان های خراسان جنوبی، اصفهان، از جنوب غرب و دامنه های جنوبی زاگرس، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، فارس و کرمان است.
وی اضافه کرد: شدت بارش در روز یکشنبه در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و نیمه شمالی فارس، جنوب ایلام و نیز استان های ساحلی دریای خزر خواهد بود.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی اظهار داشت: روز دوشنبه نیز در گیلان و مازندران بارش باران و در گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات کرمان و هرمزگان بارش پراکنده پیش بینی می شود.
وی افزود: روز سه شنبه نیز در استان های ساحلی خزر ارتفاعات البرز مرکزی و ارتباط کرمان بارش پراکنده رخ خواهد داد. و چهارشنبه با ورود سامانه بارشی جدید در غرب شمال غرب و مناطقی از جنوب غرب همین طور البرز غربی و مرکزی و گیلان، غرب مازندران بارش باران و در ارتفاعات برخی مناطق سردسیر برف پیش بینی می شود. دریای خزر تا اواخر وقت یکشنبه مواج است غرب خلیج فارس شنبه و یکشنبه مواج خواهد بود.


منبع:

1399/09/01
16:34:41
5.0 / 5
1583
تگهای خبر: برق , هوا
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است