جزئیات نحوه فعالیت صنوف از شنبه در تهران

جزئیات نحوه فعالیت صنوف از شنبه در تهران نت واش: بر طبق مصوبات جدید ستاد ملی كرونا از روز شنبه فقط مشاغل سطح یك مجاز به فعالیت هستند و همین مشاغل نیز برای فعالیت باید نكاتی را در نظر داشته باشند.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، با اوج گیری شمار مبتلایان و فوتی های کرونا، از ۲۰ آبان ماه فعالیت تمام مشاغل غیرضروری در ۲۵ مرکز استان همچون تهران تا ساعت ۱۸ مجاز و مشاغل گروه ۳ و ۴ نیز بطور کلی تعطیل شدند. اما باتوجه به ادامه اوج گیری آمار مبتلایان و فوتی ها از روز شنبه، اول آذر همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک تعطیل هستند و قوانین منع رفت و آمد نیز اجرا خواهد شد.
بر این اساس اصناف زیر طی دو هفته آتی مجاز به فعالیت هستند:
فروشگاه های زنجیره ای، سوپر مارکت ها، میوه فروشی ها و سبزی فروشی ها، میادین میوه و تره بار.
مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته.
مراکز تولید و عرضه فرآورده های لبنی و نانوایی(تولید فراورده های نانوایی)
داروخانه ها، مراکز و فروشگاه های دامپزشکی، پخش دارو، عطاری و داروهای سنتی
مراکز تهیه، تولید و توزیع مواد غذایی آماده و بیرون بر
خدمات اپراتورهای ارتباطی، خدمات الکترونیک، شرکت های خدمات اینترنتی شامل تامین کنندگان اینترنت، فروشگاه های اینترنتی و شرکت های خدمات مبتنی بر اینترنت.
تعمیرگاه های انواع خودرو و لوازم خانگی، الکتریکی و الکترونیکی،
فروشگاه های انواع قطعات و لوازم یدکی
فروشگاه های انواع مصالح ساختمانی و آهن آلات
کارگاه های صنعتی(مانند جوشکاری و تراشکاری و مشابه آن)
چاپخانه
خشکشویی
سازندگان و فروشندگان عینک
البته درمورد صنف عینک، روز گذشته به دنبال درخواست اتحادیه مربوطه و پیگیری اتاق اصناف تهران، با ابلاغ دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، رسته صنفی سازندگان و فروشندگان عینک های طبی در تهران جزو گروه شغلی یک قرار گرفت و از اول آذر ماه مجاز به فعالیت است.
گفتنی است که برمبنای اعلام دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا، بازار تهران در دسته مشاغل سرپوشیده و تعطیلست.
جریمه صنوف متخلف چیست؟
طبق گفته علیرضا دلاوری معاون بهداشت ستاد کرونای استان تهران در ارتباط با نحوه برخورد با اصناف و بخش هایی که طی این دو هفته محدودیت ها و تعطیلی را رعایت نمی کنند، ضابطان قضایی اقدام می کنند و همین طور بازرسان و رابطان بهداشتی ستاد تهران نیز طی این دو هفته فعالانه تر از گذشته نظارت ها را تشدید کرده و برمبنای کد تعیین شده برای هر بخش و فروشگاه، در صورت رعایت نکردن شیوه نامه ها، برای بار اول اخطار و برای دومین بار پلمب را در نظر گرفته است.
بهنام نیک منش، معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران نیز بتازگی از آغاز طرح تشدید نظارت ها با شروع محدودیت های جدید کرونائی از اول آذر آگاهی داده و گفته که از اول آذر به واحدهای صنفی که واحد خودرا باز می کنند اخطار کتبی و شفاهی داده می شود که معمولاً اثر بخش است و موجب می شود خودشان مقررات را رعایت نمایند، اما اگر از این کار تبعیت نکنند اماکن انتظامی واحدهای متخلف را پلمب می کند.
نکاتی که صنوف مجاز به فعالیت باید رعایت کنند
طبق اعلام استانداری تهران اصناف گروه ۱ نیز مشمول مقررات منع رفت و آمد از ساعت ۹ شب تا ۴ بامداد هستند و باید تا ساعت ۸ فعالیت داشته باشند تا جریمه نشوند، مگر فعالیت داروخانه ها و کارهای امدادی که مشمول فعالیت ۲۴ ساعته هستند. البته در منع تردد درنظر گرفته شده، استان تهران و البرز یکپارچه دیده شده است. همین طور در امتداد رعایت عدالت گروه یک، حق ارائه خدمات مشاغل گروه ۲، ۳ و ۴ را ندارند.
گفتنی است افرادی که مشمول مقررات منع رفت و آمد نیستند، باید شماره پلاک نیروهای خودرا به پلیس اعلام کنند و اگر این کار تا روز شنبه محقق نشد تا ستاندن جریمه نیز این فرصت را دارند که این پلاک ها را به پلیس اعلام کنند.
در این میان برمبنای گفته کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا، شهروندان می توانند موارد تخلف صنوف را به سامانه وزارت بهداشت، کمیته امنیتی ستاد ملی مدیریت کرونا در وزارت کشور و همین طور بوسیله ارائه گزارش های کتبی اطلاع دهند.
منبع:

1399/08/30
22:21:13
5.0 / 5
1372
تگهای خبر: آب , بازار , بهداشت , تولید
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است