تا پایان مهرماه انجام شد

صدور 20 میلیارد دلار كد رهگیری تأمین ارز

صدور 20 میلیارد دلار كد رهگیری تأمین ارز آمارها نشان داده است كه از آغاز سال تا آخر مهر ماه، بانك مركزی حدود ۲۰ میلیارد دلار «كد رهگیری اعلامیه تأمین ارز» صادر كرده كه تابحال حدود یك میلیارد دلار از موارد فوق در گمرك اظهار نشده است. همچنین، بیشتر از ۳۵۰ میلیون دلار هم علیرغم اظهار كالا در گمرك، منجر به ترخیص كالا نشده است.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، با عنایت به این که در ایام اخیر خبرهایی در خصوص ایجاد امکان ورود کالا با ارز متقاضی انتشار یافته، در این حوزه لازم به توضیح است که رویه واردات کالا از محل «ارز متقاضی» (سپرده ارزی متقاضی) از آغاز سال ۱۳۹۷ وجود داشته و تغییر جدیدی در این فرایند رخ نداده است.
بر این اساس، واردکنندگان بعد از ثبت سفارش و عرضه مدارک و مستندات منشأ ارز خود و تایید بانک مرکزی، می توانند در کمترین زمان ممکن نسبت به دریافت کد رهگیری اعلامیه تأمین ارز خود اقدام نمایند.

همچنین، طبق اعلام بانک مرکزی از آغاز سال تا آخر مهر ماه، این بانک حدود ۲۰ میلیارد دلار «کد رهگیری اعلامیه تأمین ارز» صادر کرده است که به باعث اطلاعات و آمار، تابحال حدود یک میلیارد دلار از موارد فوق در گمرک اظهار نشده است. همینطور بیشتر از ۳۵۰ میلیون دلار هم باوجود اظهار کالا در گمرک، منجر به ترخیص کالا نشده است. بنابراین به نظر می آید عدم صدور کد رهگیری تأمین ارز، علت اصلی عدم ترخیص کالاها از گمرک نباشد.

در انتها یادآور می شود، واردات بیشتر از ۲۰ میلیارد دلار کالا طی هفت ماهه سالجاری با پیمودن فرایندهای قانونی حاکم بر تجارت خارجی کشور، موید این مورد است.
منبع:

1399/08/15
23:14:31
5.0 / 5
2112
تگهای خبر: گمرك , واردات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است