در گفت وگو با نت واش مطرح شد

دلیل تفاوت حبوبات فله و بسته بندی

دلیل تفاوت حبوبات فله و بسته بندی به گزارش نت واش رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان تهران ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه محاسبه نرخ حبوبات بسته بندی، اظهار داشت: در مورد نرخ گذاری صورت گرفته برای آن دسته از محصولات لبنی كه در گروه كالای حمایتی نیستند میان دامداران و تولیدكنندگان صنایع لبنی اختلاف نظرهایی وجود دارد، برای اینكه تولیدكنندگان اعلام می كنند كه دامداران حاضر نیستند شیر را با نرخ مصوب در اختیار آنها قرار دهند و دامداران بر این باور هستند كه قیمت مصوب شیر خام پایین است بنا بر این نرخ مصوب شیر خام در سطح كارشناسی در حال بررسی است.


یداله صادقی در گفت و گو با ایسنا، با اعلان اینکه در بازار شاهد گرانفروشی از طرف عرضه کنندگان کالا نیستیم و برخی افزایش قیمت ها به سبب تغییر نوع ارز پایه است، درباره قیمت محصولات لبنی اظهار داشت: ۱۰ قلم محصول لبنیاتی که جزو کالاهای حمایتی هستند دارای نرخ مصوب هستند که باید با نرخ مصوب عرضه شوند. سایر محصولات لبنی بر طبق قیمت تمام شده و در قالب ضوابط تعیین قیمت سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان عرضه می شوند که این نرخ ها در سایت ۱۲۴ نیز اطلاع رسانی شده است.
وی اضافه کرد: در مورد نرخ گذاری صورت گرفته برای آن دسته از محصولات لبنی که در گروه کالای حمایتی نیستند میان دامداران و تولیدکنندگان صنایع لبنی اختلاف نظرهایی وجود دارد برای اینکه تولیدکنندگان اعلام می کنند که دامداران حاضر نیستند شیر را با نرخ مصوب در اختیار آنها قرار دهند و دامداران بر این باور هستند که قیمت مصوب شیر خام پایین است بنا بر این نرخ مصوب شیر خام در سطح کارشناسی در حال بررسی است.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، اوایل تیر ماه قیمت شیر خام با حدود ۲۱ تا ۲۸ درصد افزایش نسبت به سال قبل، برای عرضه در بازار ۲۹۰۰ تومان تعیین شد که تا ۷ درصد نیز تلرانس قیمت بر اساس کیفیت شیر عرضه شده برای آن پیش بینی شد. البته این قیمت مربوط به شیر کیفی ۳.۵ درصد چربی است و با افزایش درصد چربی، قیمت شیر نیز تغییر می کند و به ازای هر درصد چربی ۵۰ تومن به قیمت کالا می تواند افزوده شود. البته بتازگی گزارش هایی از افزایش قیمت برخی محصولات لبنی انتشار یافته است.
قیمت تخم مرغ به نرخ مصوب نزدیک شد
صادقی در ادامه قیمت هر شانه تخم مرغ در بازار را ۲۲ هزار تومان عنوان نمود و اظهار داشت: نرخ مصوب تخم مرغ در ستاد تنظیم بازار کیلویی ۱۱ هزار تومان تعیین شده است بدین سبب اگر وزن هر شانه تخم مرغ را دو کیلوگرم درنظر بگیریم قیمت تخم مرغ در استان تهران نزدیک به نرخ مصوب است.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، اواخر تیر ماه قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مغازه ۱۱ هزار تومان و هر شانه کمتر از ۲۰ هزار تومان از طرف ستاد تنظیم بازار تعیین شد.
قیمت شکر بسته بندی، کیلویی ۸۷۰۰ تومان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران درباره وضعیت بازار قند وشکر اظهار داشت: خوشبختانه در این بازار با کمبود کالا مواجه نیستیم. هم اکنون قیمت هر بسته شکر بسته بندی شده کیلویی ۸۷۰۰ تومان است. در بازار قند و شکر شاهد گرانفروشی نیستیم بلکه افزایش قیمت ارز وارداتی این محصول سبب شد تا نرخ این اقلام تغییراتی را تجربه کند.
فرمول محاسبه حبوبات بسته بندی
این مقام مسئول در آخر درباره قیمت حبوبات در بازار هم اظهار داشت: قیمت حبوبات بالا رفته برای اینکه مبنای ارز وارداتی این اقلام تغییر کرده است. اما یکی از مسایلی که این روزها در بازار حبوبات شاهد آن هستیم تفاوت معنادار قیمت حبوبات فله و بسته بندی است که دراین زمینه سازمان حمایت فرمولی به استانها اعلام نموده که برمبنای آن قیمت مصرف کننده حبوبات بسته بندی برابر با مجموع قیمت فله حبوبات، هزینه های جاری، هزینه بسته بندی، هزینه حمل و پخش، سود کارخانه بسته بندی و سود خرده فروشی است.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بررسی وضعیت تورم در تیر ماه در آمار مرکز آمار ایران نشان میدهد که هزینه خانوارها نسبت به خرداد امسال و تیر ماه سال قبل افزایش داشته است؛ بطوریکه تورم ماهانه رشد ۴.۴ درصدی داشت و تورم نقطه به نقطه (تیر ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل) نیز با رشد ۴.۴ درصدی به ۲۶.۹ درصد رسیده بود که این تغییر در قیمت کالاهای خوراکی ملموس است.
منبع:

1399/05/21
14:44:31
5.0 / 5
1916
تگهای خبر: بازار , تولید , صنعت , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است