واعظی:

خودروسازی ایران در سال های اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته است

خودروسازی ایران در سال های اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته است به گزارش نت واش رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به وضعیت صنعت خودروسازی ایران، بر لزوم توجه به خودكفایی، تحقیق و توسعه و ساخت خودروی تمام داخلی در این بخش تاكید نمود.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، محمود واعظی شامگاه پنجشنبه در حاشیه آئین رسمی توقف ساخت و خروج پراید از خط تولید، رونمایی رسمی از محصول جدید گروه خودروسازی سایپا و آغاز تولید انبوه دو محصول فیس لیفت ساینا و کوئیک، در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه "خوشبختانه صنعت خودرو در کشورمان طی سال های اخیر پیشرفت بسیار خوبی داشته است"، اظهار داشت: امروز زنجیره تولید خودرو شامل خودروساز و قطعه سازان همه با هم در تلاش هستند تا خودرو را با کیفیت تحویل مردم عزیز بدهند.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به اینکه در سال جهش تولید، خودکفایی، توجه ویژه به تحقیق و توسعه و تولید داخلی با وجود فشارهای ناشی از تحریم، مسیر اصلی صنعت خودرو کشور است، اظهار نمود: طبق گزارش مدیران و مسؤلان این بخش از یک سال و نیم گذشته تا کنون حدود ۵۰ درصد ارزبری خودرو کاهش یافته و مهندسان و طراحان ما توانسته اند خودروهایی صد درصد داخلی تولید کنند که زیبایی، کیفیت و ایمنی دارند.
واعظی با اشاره به توقف ساخت و خروج پراید از خط تولید بعد از ۲۷ سال، اضافه کرد: اتفاق امروز این است که اگر یک خودرو از خط تولید خارج شده، به ازای آن مقرر است دو خودروی داخلی به مردم ارائه شود.
رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: بر مبنای گزارشات در چهار ماه گذشته که هم با بیماری کرونا مواجه بودیم و هم فشار تحریم افزایش یافته، تولید خودروی سواری در کشور ۱۹ درصد و خودروی وانت حدود ۳۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است و آن طور که مدیران خودروساز کشور قول داده اند، مقرر است این افزایش تولید ادامه پیدا کند.
واعظی تصریح کرد: با افزایش تولید و عرضه مستقیم آن به دست مصرف کننده، انتظار داریم تا قیمت خودرو کاهش پیدا کرده و از واسطه گری ها و دلالی‎ها در بازار جلوگیری شود.1399/05/17
21:41:49
5.0 / 5
2428
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است