كشور سالانه به حدود ۵۰۰ میلیون تخم چشم زده ماهی نیاز دارد

كشور سالانه به حدود ۵۰۰ میلیون تخم چشم زده ماهی نیاز دارد معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران اظهار داشت: سالانه بین 400 تا 500 میلیون عدد تخم چشم زده ماهی برای تولید نیاز داریم كه حدود 40 درصد آن  در داخل كشور تولید می شود.حسین عبدالهی در گفت و گو با ایسنا میزان تولید آبزی پروری در سال قبل را ۵۲۶ هزار تن عنوان و اظهار نمود: یکی از برنامه های ما در سال 1398 در حوزه آبزی پروری که توانستیم آنرا محقق نماییم، تولید ۵۰۰ تن ماهی تیلاپیا بود که این تولید با مجوز سازمان حفاظت محیط زیست در چهار استان خراسان جنوبی، قم، سمنان ویزد صورت گرفت.

وی در مورد تامین تخم چشم زده برای تولید ماهی قزل آلا نیز اظهار داشت: سال قبل ۳۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده برای تولید قزل آلا وارد کشور شد.

تخم چشم زده به تخمهای لقاح یافته ماهی قزل آلا که به اندازه کافی رشد کردهاند و آماده جابجایی هستند می گویند. تخم چشم زده به این دلیل معروف شده که چشمان ماهی درون تخم تشکیل شده و قابل دیدن است.

عبدالهی اشاره کرد: امسال به سبب شیوع ویروس کرونا شرایط سختی در بازار مصرف و صادرات آبزیان پرورشی بوجود آمده و فروش ماهی با مشکل روبرو شده است.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران اشاره کرد که سالانه بین ۴۰۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون عدد تخم چشم زده برای تولید نیاز داریم که حدود ۴۰ درصد آن در داخل کشور تولید می شود.

منبع:

1399/05/08
21:42:12
5.0 / 5
2539
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است