یك فعال اقتصادی:

كسب و كارهای كوچك را دریابیم

كسب و كارهای كوچك را دریابیم نت واش: یك فعال اقتصادی معتقد می باشد آنچه در ایام گذشته تحت تاثیر شیوع كرونا در كشور رخ داده، هرچند در سطوح كلان می تواند تاثیراتی بر شرایط اقتصادی كشور بگذارد اما باید فشار وارد شده به كسب و كارهای كوچك را نیز دید و از آنها حمایت كرد.


حسین طاهرمحمدی در گفتوگو با ایسنا، اظهار نمود: خیلی از كسب و كارهای كوچك و متوسط در طول روزهای گذشته تحت تأثیر انتشار كرونا صدمه دیده اند و با تداوم این شرایط میزان زیانی كه به آنها وارد می شود بیشتر از این خواهد بود.
به قول وی، برخی صنوف كه با تولید و توزیع مواد خوراكی به مردم سر و كار دارند، مستقیما تحت تأثیر این اتفاق قرار گرفته اند و برخی دیگر، با عنایت به موقعیت فصلی گرفتار مشكل شده اند.
این فعال اقتصادی افزود: رستوران ها و كافه ها در ایام اخیر یا تعطیل شده اند یا میزان فروششان به شكل جدی كاهش یافته است. این واحدها در كنار هزینه های جاری، تعداد زیادی كارگر و كارمند دارند كه از یك طرف نمی توان آنها را اخراج كرد و از جانب دیگر واحد صنفی درآمدی نداشته كه بتواند حقوق آنها را پرداخت كند.
طاهرمحمدی با اشاره به كساد شدن بازار شب عید تحت تأثیر كرونا اظهار داشت: برخی واحدهای صنفی مانند پوشاك یا كفش یا دیگر ملزومات شب عید خویش را آماده كرده بودند كه سختی های دیگر ایام سال را در اسفند جبران كنند اما با شرایط به وجود آمده، عملا امكان این كار از بین رفته و فروش آنها به شدت كم شده است.
وی با اشاره به اینكه برای پیشگیری از ورشكستگی واحدهای صنفی باید حمایت های لازم از آنها اجرایی شود، بیان نمود: اگر تخفیف یا مهلت دهی هایی در حوزه مالیات، تأمین اجتماعی و تسهیلات بانكی به شكل قطعی اجرایی شود، می توان به بهبود شرایط این واحدها امیدوار بود اما در غیر این صورت بعد از عبور از كرونا، شرایط خیلی از این واحدها خیلی سخت می شود.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، بعد از انتشار كرونا در كشور، دولت اعلام نموده در بسته های حمایتی مجزا، تلاش می كند از واحدهای صنفی و اقتصادی حمایت كند.




منبع:

1398/12/17
21:40:11
5.0 / 5
3565
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت , فروش
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است