رئیس اداره پارك ملی دز:

عاملان آزار گوزن زرد ایرانی جریمه شدند

عاملان آزار گوزن زرد ایرانی جریمه شدند به گزارش نت واش رئیس اداره پارك ملی دز اظهار داشت: عاملان آزار و اذیت گونه گوزن زرد ایرانی گرفتار در یك كانال آبیاری در دزفول به پرداخت 60 میلیون تومان جریمه محكوم شدند.رضا قپانچی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: پیرو انتشار فیلمی با سوژه «آزار و اذیت گونه حمایت شده گوزن زرد ایرانی گرفتار در كانال آبیاری اراضی كشاورزی در سال ۱۳۹۶» شناسایی و دستگیری عاملان این حیوان آزاری در دستور كار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینكه این اقدام موجب اعتراض و جریحه دار شدن خیلی از هم وطنان شده بود، اظهار داشت: عاملان این حیوان آزاری در دادگاه حقوقی شهرستان شوشتر، بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست به پرداخت ۶۰ میلیون تومان محكوم شدند.
رئیس اداره پارك ملی دز همین طور عنوان كرد: گونه گوزن زرد ایرانی بزرگ تر از شوكا و كوچك تر از مرال (۲ گوزن دیگر بومی ایران) است و خال های سفیدروی پشت و پهلوها آنرا بطور كامل از این ۲ نوع گوزن متمایز می كند.
قپانچی پور افزود: گونه نر آن دارای شاخ های بلند و پهنی است كه پس از یك سالگی آغاز به رشد می كند و در استان خوزستان جنگل های دز و كرخه زیستگاه این گونه منحصر به فرد هستند.
به گزارش نت واش به نقل از مهر، پارك ملی دز واقع در میانرود دزفول با برخورداری از ۱۷ هزار هكتار مساحت، زیستگاه گونه های مختلف جانوری خصوصاً گوزن زرد ایرانی است كه در ۱۵۰ كیلومتر از مسیر رودخانه دز امتداد دارد و از آن بعنوان تنها باقی مانده جنگل های گرمسیری جهان نام برده می شود.
پارك ملی و منطقه حفاظت شده دز رویشگاه جنگلی نیمه گرمسیری حاشیه رودخانه دز همین طور همچون زیستگاه های باارزش پرندگان بوده كه دارای میكروتالاب های منحصر به فرد و زیستگاه غنی انواع آبزیان و پرندگان است.


منبع:

1398/10/02
23:49:05
5.0 / 5
4465
تگهای خبر: آب , كشاورزی , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است