آگهی محیط زیست درباره پیش فروش محصولات ایران خودرو با یورو 4

آگهی محیط زیست درباره پیش فروش محصولات ایران خودرو با یورو 4 نت واش: رئیس مركز ملی هوا و اقلیم در نامه ای به ایران خودرو نوشته پیش فروش محصولات یورو 4 این شركت برای سال آینده برخلاف قانون است و در صورت عدم توقف محیط زیست پیگیری قانونی خواهدنمود.


به گزارش نت واش به نقل از مهر، محمد مهدی میرزایی قمی، رئیس مركز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست در نامه ای خطاب به مدیرعامل ایران خودرو نسبت به پیش فروش خودرو های با استاندارد آلایندگی یورو ۴ آگهی داد و ممنوعیت این كار را تصریح كرد.
میرزایی قمی در نامه ای كه امروز ۲۳ آذر ۱۳۹۸ نوشته شده خطاب به مقیمی مدیرعامل ایران خودرو تاكید كرده است: درصورت انجام پیش فروش این محصولات، این سازمان پیگیری قانونی را در دستور كار خود قرار خواهد داد. ایران خودرو در وبسایت رسمی خود مبادرت به پیش فروش ۴ محصول دارای استاندارد آلایندگی یورو۴ برای آذرماه سال ۹۹ كرده است. این در حالیست كه برمبنای ماده۴ قانون هوای پاك پیش فروش محصولات یورو۴ برای سال آینده ممنوع بوده و خودروسازان می بایست پیش از هرگونه مبادرت به فروش یا پیش فروش، نسبت به ستاندن مجوز آلایندگی برای محصولات خود اقدام نمایند.
نگاهی به صفحه معرفی محصولات ایران خودرو در وبسایت همین شركت نشان میدهد به جز پژو ۲۰۰۸، پژو ۵۰۸، پژو ۳۰۱ (وارداتی)، كپچر، هایما اس۵، و اچ ۳۰ (تنها با كد ۷۲۳۰۳ و ۷۲۳۰۴) باقی محصولات ارائه شده این شركت، همچون دنا، دنا+، انواع سمند، رانا، پیكاپ فوتون، انواع پژو ۲۰۶ و ۲۰۷، تندر ۹۰، سوزوكی ویتارا، هایما اس۷ و… همگی از استاندارد یورو ۴ یا پایین تر برخوردار می باشند.آن گونه كه سازمان محیط زیست در نامه خود تاكید كرده در صورت عدم تمكین این شركت به قانون، سازمان محیط زیست پیگیری و برخورد قانونی لازم را در دستور كار خواهد گذاشت كه قاعدتاً مشكلات قانونی را برای شماره گذاری این خودرو ها توسط شركت یا خریداران ایجاد خواهدنمود.

1398/09/24
22:56:57
5.0 / 5
4720
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است