قرار سبز هفته سوم دی ماه؛

آموزش و همفكری برای حفظ محیط زیست

آموزش و همفكری برای حفظ محیط زیست نت واش: سازمان های مردم نهاد در قرار سبز هفته سوم دی ماه به انجام فعالیت های متنوعی برای حفظ محیط زیست در سراسر كشور پرداختند.به گزارش نت واش به نقل از مهر فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته سوم دی ماه ۱۳۹۶ به انجام فعالیت های متنوعی برای حفظ محیط زیست پرداختند.

در استان گیلان با همت انجمن بوم بانان رشت، كارگاه محیط زیستی كودك ـ طبیعت در مهدكودك و پیش دبستانی غیردولتی معراج نور شهرستان رشت برگزار گردید.

كارگاه آشنایی با محصولات كشاورزی منطقه و ضرورت حفظ تعادل بین كشاورزی و محیط زیست هم در دبستان شهید محمد حسینی توسط آموزشیاران پركار موسسه آسمانرود رحیم آباد صورت گرفت.

نشست اعضا مؤسس مؤسسه محیط زیست آسمانرود رحیم آباد هم با شهردار و رایزنی در مورد همكاری جهت رفع مشكلات محیط زیستی شهر و قول مساعد شهردار رحیم آباد برای كمك و تلاش همه جانبه در این زمینه انجام گرفت.

در استان خوزستان معرفی همیاران محیط زیست به دانش آموزان، آشنایی با شرح وظایف و نحوه تعامل با آنها به همت انجمن دیده بان دوستداران محیط زیست مسجدسلیمان در مدرسه شریعتی مسجد سلیمان برگزار گردید. در این مدرسه كه جزو اماكن آموزشی پیشگام در امور زیست محیطی شهرستان به حساب می آید دانش آموزان با نحوه تفكیك زباله خشك و تر آشنا شدند.

در استان خوزستان همینطور در آستانه جشن دیگان دوستداران طبیعت در مسجد سلیمان این آیین باستانی را با كاشت درخت جشن گرفتند. این برنامه به همت انجمن های محیط زیستی مسجدسلیمان و مشاركت مجموعه اداره محیط زیست، منابع طبیعی و واحد فضای سبز شهرداری اجرا شد.

در استان تهران دانشجویان و اساتید طراحی صنعتی دانشكده هنر و معماری دانشگاه آزاد واحد غرب از خانه محیط زیست واقع در اوشان بازدید نمودند. طی این بازدید برای دانشجویان از ویژ گی های بازآفرینی و توسعه پایدار در مورد محیط زیست، منابع طبیعی، اقتصاد و فرهنگ مطالبی عنوان شد.

در استان گیلان كلاس آموزشی آشنایی بامفاهیم تفكیك زباله بازیافت به همت كانون فعالان محیط زیست یالمند لنگرود، شهرداری، اداره محیط زیست و مدرسه دخترانه رسالت مقطع اول و پنجم ابتدایی برگزار گردید.

آموزش شناخت محیط زیست، كاهش تولید زباله و تفكیك از مبدا در دبستان پسرانه امیرالمومنین به همت جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود برگزار گردید.

در استان خوزستان نشست انجمن های محیط زیستی شهرستان شوشتر با اعضای شورای شهر برگزار گردید و علاوه بر بحث و تبادل نظر در مورد مسائلی از قبیل تولید رویكرد تخصصی واحد فضای سبز شهرداری به كاشت درختان مثمر و گونه های بومی و سازگار با منطقه، ساماندهی طرح جمع آوری احشام سرگردان و رسیدگی به بهداشت پارك ها، بوستان و فضای سبز شهری به بحث و تبادل نظر پرداخته و مقرر شد تا نماینده سمن ها هم جهت مشاوره و عرضه نظرات كارشناسی در جلسات كمیسیون فضای سبز شورای شهر حضور یابد.
در استان گیلان اهدای لوح تقدیر از جانب شورای اسلامی و شهرداری آستانه اشرفیه به انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان جهت همكاری در پاكسازی شهری و فرهنگسازی مدیریت پسماند انجام گرفت.

در استان گیلان همینطور برنامه ساخت كاردستی و آشنایی كودكان با حیوانات و نحوه زندگی كه سبب مهربانی و حفاظت نسل آینده از حیوانات می گردد توسط مهد و پیش دبستانی نگاه نو برگزار گردید.

1396/10/19
23:45:09
5.0 / 5
4592
تگهای خبر: آب , كشاورزی , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است