سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی به 532 هزار هكتار رسید

سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی به 532 هزار هكتار رسید نت واش: تابحال در ۵۳۱ هزار و ۸۸۰ هكتار از اراضی ۹ استان جنوبی كشور با آفت ملخ صحرایی مبارزه شده است.


به گزارش نت واش به نقل از وزارت جهاد كشاورزی، رئیس سازمان حفظ نباتات كشور با بیان این خبر، اظهار نمود: سازمان های جهاد كشاورزی ۹ استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب كرمان (جیرفت)، بوشهر، خوزستان، كرمان، كهگیلویه و بویراحمد و خراسان جنوبی طی ۴ ماهه گذشته درگیر مبارزه گسترده با آفت ملخ صحرایی هستند و جمع ریزش این نوع ملخ از بهمن ماه سال قبل تا آخر روز گذشته (۱۷ خردادماه) تعداد ۱۵۳ ریزش بوده است.
محمدرضا درگاهی اظهار داشت: بر طبق این گزارش باوجود كمبود برخی تجهیزات و منابع لازم، اقدامات پیشگیرانه و سم پاشی عرصه های درگیر با قدرت در این استان ها در حال انجام می باشد و تا جای ممكن از ورود و خسارت گسترده ملخ صحرایی به اراضی زراعی و باغی كشور جلوگیری شده است.
وی اظهار نمود: تابحال در استان سیستان و بلوچستان در سطح ۱۴۱ هزار و ۵۰۰ هكتار، در جنوب كرمان (جیرفت) ۱۲۷ هزار و ۴۶۲ هكتار و در استان هرمزگان در مساحتی به وسعت ۱۱۱ هزار و ۲۶۲ هكتار عملیات سمپاشی و مبارزه با كلنی های ملخ صحرایی انجام شده است.
درگاهی افزود: سطح مبارزه با این آفت تا روز جمعه ۱۷ خردادماه در استان بوشهر ۸۶ هزار و ۲۷۰ هكتار، خوزستان ۲۷ هزار و ۲۸۷ هكتار، فارس ۲۴ هزار و ۲۰۴ هكتار، كرمان ۸۸۰۰ هكتار، كهگیلویه و بویراحمد ۴۹۰۰ هكتار و در خراسان جنوبی به ۱۹۵ هكتار رسیده است.
وی خاطرنشان كرد: برپایه برنامه ریزی ها و پیشبینی های انجام شده، فاز اول عملیات مبارزه با آفت ملخ تا آخر مرداد ماه و در سطح ۷۵۰ هكتار از اراضی كشور ادامه خواهد داشت.
منبع:

1398/03/18
14:31:59
5.0 / 5
4345
تگهای خبر: كشاورزی
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است