معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست:

برای انتقال حیات وحش در مناطق سیل زده با آتش نشانی تماس بگیرید

برای انتقال حیات وحش در مناطق سیل زده با آتش نشانی تماس بگیرید به گزارش نت واش ظهرابی اظهار داشت: گونه های زنده برای فرار از سیلاب خویش را به مناطق مرتفع و به دور از جریان آب می رسانند. خیلی از این گونه ها برای انسان خطری ندارند. مثلاً بخش اعظمی از گونه های مارها سمی نیستند.به گزارش نت واش به نقل از مهر، حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست از ساكنان مناطق سیل زده خواست تا در صورت مشاهده حیات وحش در مناطق مسكونی، جهت زنده گیری و انتقال این گونه ها با آتش نشانی ها یا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها تماس بگیرند.
حمید ظهرابی اظهار داشت: بعد از فروكش كردن سیلاب در مناطق سیل زده امكان دارد گونه هایی از حیات وحش در مناطق مسكونی مشاهده شوند. معمولاً گونه هایی از خزندگان و پستانداران كوچك در این شرایط مشاهده می شوند كه امكان دارد سبب ترس مردم شوند.
وی افزود: در چنین شرایطی از شهروندان محترم درخواست داریم تا مراتب را به آتش نشانی ها یا ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان ها اطلاع دهند تا برای زنده گیری و انتقال این گونه ها اقدام گردد.
معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح كرد: گونه های زنده هم همانند انسان برای فرار از سیلاب خویش را به مناطق مرتفع و به دور از جریان آب می رسانند و در چنین شرایطی ممكن از در منازل مسكونی یا سكونتگاه های موقت سیل زدگان این گونه ها مشاهده شوند.
وی اضافه كرد: خیلی از این گونه ها برای انسان خطری ندارند. مثلاً بخش اعظمی از گونه های مارها سمی نیستند، اما ترس افراد از این گونه ها، قابل درك است. تقاضا داریم ضمن حفظ خونسردی در مواجهه با این گونه ها، سریعاً با آتش نشانی و اداره محیط زیست تماس گرفته شود.
این مقام مسئول اظهار داشت: حیات وحش هم جزئی از طبیعت است. اگر دلیل وقوع سیلاب های مخرب تخریب بخشی از طبیعت و دستكاری در آن است، كشتار حیات وحش هم نوعی دیگر از تخریب است كه تبعات آن در آینده متوجه انسان خواهد شد.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان در انتها اظهار داشت: كشتار حیات وحش مشاهده شده، نه از نظر اخلاقی و نه از نظر اكولوژیك صحیح نیست و باید تلاش نماییم تا این موجودات زنده هم به روال طبیعی زندگی خود بازگردند.

1398/01/19
14:53:00
5.0 / 5
4397
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است