رئیس جمهور آمریكا:

یا توافق می نماییم یا بی خیال می شویم

یا توافق می نماییم یا بی خیال می شویم نت واش: رئیس جمهور آمریكا اعلام نمود مذاكرات تجاری با چین به خوبی پیش می رود و پیش بینی نمود یا توافق خوبی صورت خواهد گرفت یا هیچ توافقی میان دو اقتصاد بزرگ جهان در كار نخواهد بود.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، واشنگتن و پكن برای اختتام دادن به ماه ها جنگ تجاری، سرگرم مذاكرات فشرده ای هستند. دونالد ترامپ با اشاره به پیشرفت مذاكرات، هفته گذشته افزایش تعرفه ها روی ۲۰۰ میلیارد دلار كالای چینی از ۱۰ به ۲۵ درصد را به تأخیر انداخت.

ترامپ در جلسه ای در دفتر خود با اشاره به مذاكرات تجاری، اظهار نمود: آنها به خوبی پیش می روند و ما خواهیم دید كه چه پیش می آید. وی اظهار داشت: یا توافق خوبی وجود خواهد داشت یا توافقی نخواهد بود اما تصور می كنم كه چینی ها به خوبی پیش می روند.

اظهارات ترامپ با انتشار گزارش وزارت بازرگانی آمریكا همزمان شد كه برمبنای آن، كسری تجاری كالاهای آمریكایی در سال ۲۰۱۸ به ركورد بالایی صعود كرد.

تد مك كینی، معاون تجارت و امور كشاورزی خارجی وزارت كشاورزی آمریكا در یك كنفرانس مطبوعاتی اعلام نمود مذاكرات بوسیله ویدئو كنفرانس انجام گرفته و به خوبی پیش می رود.

بر اساس گزارش رویترز، آمریكا از چین خواسته است در قوانین و شیوه های تجاری برای پشتیبانی از مالكیت معنوی آمریكا تغییرات قابل توجهی صورت دهد و به انتقال الزامی فناوری شركت های آمریكایی به چینی ها اختتام داده و یارانه های صنعتی سخاوتمندانه را متوقف نماید. همین طور بازار خودرا به روی شركت های آمریكایی بگشاید.

بعلاوه واشنگتن خواهان افزایش خرید كالاهای آمریكایی همچون كالاهای كشاورزی و انرژی از طرف چین است تا كسری تجاری آمریكا با چین كه بیشتر از ۴۱۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ برآورد شد، كاهش پیدا كند.

منابع آگاه به رویترز اعلام كردند كه دو طرف درباب تضمین پایبندی چین به وعده هایش، همچنان كار زیادی پیش رو دارند تا به توافق برسند. اگر توافقی درباب تغییرات ساختاری حاصل نشود مذاكرات امكان دارد به شكست بینجامد.
1397/12/16
13:43:08
5.0 / 5
4216
تگهای خبر: بازار , بازرگانی , تجاری , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است