ایران دهمین فولادساز بزرگ جهان شد

ایران دهمین فولادساز بزرگ جهان شد به گزارش نت واش آمار انجمن فولاد جهان (ورلداستیل) نشان داد تولید فولاد خام جهان با رشد قوی اغلب مناطق همچون چین، ۴.۶ درصد در سال ۲۰۱۸ رشد كرد.به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، ورلداستیل كه كشورهای عضوش حدود ۸۵ درصد از فولاد جهان را تولید می كنند اعلام نمود چین كه نیمی از فولاد خام جهان را تولید می كند سال میلادی گذشته ۹۲۸.۳ میلیون تن فولاد تولید كرد در حالیكه تولید جهانی به یك میلیارد و ۸۰۸ میلیون و ۶۰۰ تن رسید.

سایر مناطق بجز اتحادیه اروپا رشد قابل توجهی را تجربه كردند. تولید این منطقه ۰.۳ درصد در سال ۲۰۱۸ در مقایسه با سال ۲۰۱۷ كاهش پیدا كرد و به ۱۶۸.۱ میلیون تن رسید. صنعت فولاد به ارزش حدود ۹۰۰ میلیارد دلار در سال، معیاری برای سنجش سلامت اقتصادی می باشد.

رأس استراچان، اقتصاددان مؤسسه "كپیتال اكونومیكس" اظهار داشت: به علت ضعف تقاضا و تعطیلی كارخانه های فولادسازی عمدتاً در چین، ما شاهد رشد ضعیف تری در سال ۲۰۱۹ خواهیم بود.

خاورمیانه ۳۸.۵ میلیون تن فولاد در سال ۲۰۱۸ تولید كرد كه ۱۱.۷ درصد نسبت به سال ۲۰۱۷ بالاتر بود.

ایران ۲۵ میلیون تن فولاد در سال ۲۰۱۸ تولید كرد كه ۱۷.۷ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۷ افزایش داشت و دهمین فولادساز بزرگ جهان شد. تولید ایران در دسامبر ۱۴.۱ درصد بر اساس سال به سال رشد كرد و به ۲.۲۶ میلیون تن رسید.

تركیه كه هشتمین فولادساز بزرگ جهان است، ۳۷.۳ میلیون تن فولاد در سال ۲۰۱۸ تولید كرد كه ۰.۶ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۷ كاهش نشان داد.

تولید در هند كه از ژاپن بعنوان دومین فولادساز بزرگ جهان سبقت گرفت، ۴.۹ درصد در سال ۲۰۱۸ رشد كرد و به ۱۰۶.۵ میلیون تن رسید. تولید ژاپن با ۰.۳ درصد كاهش، به ۱۰۴.۳ میلیون تن بالغ شد.

در آمریكا كه چهارمین فولادساز بزرگ جهان است، تولید فولاد با رشد اقتصادی مطلوب و تعرفه ۲۵ درصدی واشنگتن روی واردات فولاد، ۶.۲ درصد در سال ۲۰۱۸ رشد كرد و به ۸۶.۷ میلیون تن رسید.

ورلداستیل در اكتبر پیش بینی خود از رشد تقاضای جهانی برای فولاد در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ را دو برابر كرد اما متذكر شد كه تنش های تجاری روی این دورنما سایه افكنده است.

بر اساس گزارش رویترز، اقتصاددانان می گویند رشد موانع تجاری در فولاد و سایر بخش ها، امكان دارد رشد اقتصاد جهانی را فلج كند در حالیكه برای فولادسازان، كندی رشد چین كه نیمی از فولاد جهان را مصرف می كند مایه نگرانی است.
1397/11/06
15:15:49
5.0 / 5
5001
تگهای خبر: تجاری , تولید , صنعت , واردات
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است