رئیس اداره پارك ملی دز خبر داد:

دستگیری ۳ نفر شكارچی پرندگان وحشی در پارك ملی دز

دستگیری ۳ نفر شكارچی پرندگان وحشی در پارك ملی دز نت واش: رئیس اداره پارك ملی دز از دستگیری ۳ نفر شكارچی پرندگان وحشی در این منطقه شكارممنوع آگاهی داد.رضا قپانچی پور در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: طی گشت و كنترل و پایش های صورت گرفته در جنگل های پارك ملی دز و حاشیه آن با هدف پیشگیری از انجام شكار وصید غیر مجاز، دو نفر متخلف شكارچی پرندگان وحشی در حین ارتكاب به جرم شناسایی و دستگیر شدند.
وی اضافه كرد: از آنها یك قبضه سلاح بادی و سه قطعه لاشه كبوتر وحشی كشف و ضبط شد.
رئیس اداره پارك ملی دز با اشاره به اینكه از سومین شكارچی باز یك قبضه سلاح شكاری دو لول و تعدادی فشنگ كشف و ضبط شد، اظهار داشت: انجام هر گونه شكار نیازمند ستاندن پروانه از سازمان محیط زیست و رعایت دستورالعمل مربوطه است.
قپانچی پورتصریح كرد: بدین سبب هر گونه تعرض و تخطی از قوانین ومقررات محیط زیست جرم بوده و از راه مراجع قضایی مورد پیگردقانونی قرار خواهد گرفت.
به گزارش نت واش به نقل از مهر، پارك ملی و منطقه حفاظت شده دز رویشگاه جنگلی نیمه گرمسیری حاشیه رودخانه دز همچون زیستگاه های ثمین پرندگان بوده كه دارای میكروتالاب های منحصر به فرد و زیستگاه غنی انواع آبزیان و پرندگان است.
این پارك ملی همین طور زیستگاه گونه های مختلف جانوری خصوصاً گوزن زرد ایرانی است كه در ۱۵۰ كیلومتر از مسیر رودخانه دز امتداد دارد و از آن بعنوان تنها باقی مانده جنگل های گرمسیری جهان نام برده میگردد.

1397/10/22
16:05:25
5.0 / 5
4462
تگهای خبر: آب , محیط زیست
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است