ممنوعیت واردات كالاهای دست دوم برداشته شد

ممنوعیت واردات كالاهای دست دوم برداشته شد به گزارش نت واش لغو ممنوعیت ثبت سفارش و واردات كالاهای مستعمل مشمول استاندارد الزامی به گمرك اعلام گردید.


به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، مطابق با ابلاغ وزارت صنعت معدن و تجارت به مدیركل مركز واردات و امور مناطق آزاد گمرك جمهوری اسلامی ایران ممنوعیت ثبت سفارش و واردات كالاهای مستعمل مشمول استاندارد الزامی لغو می گردد.
در ابلاغیه وزارت صنعت به مركز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه آمده است كه در جهت اجرای بند (۳) ماده (۴۲) آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات، مصوبه بند (۲) و بخشنامه صادر شده در سال ۱۳۹۵ در خصوص ممنوعیت ثبت سفارش و واردات كالاهای مستعمل مشمول استاندارد الزامی لغو می گردد.
بنا بر این، مانعی برای ثبت سفارش كالاهای مستعمل و بازسازی شده مشمول استاندارد الزامی (در صورت تایید كمیسیون ماده یك آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات) وجود ندارد و ترخیص آنها منوط به تایید سازمان ملی استاندارد است.
به گزارش نت واش به نقل از ایسنا، قبل از این علی معقولی، مدیركل مركز واردات و امور مناطق آزاد گمرك جمهوری اسلامی ایران در بخشنامه ای در اواخر آبان ماه سال جاری (۱۳۹۷) به گمركات اجرایی مبحث «لغو موافقت كلی برای ثبت سفارش و واردات كلیه كالاهای مستعمل مشمول استاندارد اجباری» را ابلاغ كرده بود. منطبق با آن بخشنامه ترخیص دستگاهای كشاورزی مستعمل منوط به نظر مركز واردات گمرك ایران شده است.1397/10/05
18:21:43
5.0 / 5
4710
تگهای خبر: آب , دستگاه , صادرات , صنعت
این پست نت واش را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب نت واش
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نت واش : کارواش اینترنتی

نت واش

کارواش در محل

کارواش netwash.ir - تمام حقوق سایت نت واش محفوظ است